Vyberte si lustr, který rozzáří váš pokoj
V

Lustr je osvětlení, které visí ze stropu. To je poměrně známá věc. Ne každý už ale ví, jak jej správně vybrat, aby byl co nejvíce k užitku. Takže jak na to?

chandelier 2412078 960 720 e1551090877989

Nejdříve umístění

Nejprve je potřeba si dobře ujasnit, kam budete lustr chtít zavěsit a teprve poté se pustit do samotného výběru. Jiný lustr se totiž bude vyjímat v jídelně a jiný zase v ložnici.

Když jde hlavně o vzhled

Na experimenty s designem je naprosto ideální obývací pokoj. Tam bude skvěle vypadat nějaký extravagantnější kousek, který zaujme každou návštěvu. V obývacím pokoji by to však rozhodně neměl být jediný zdroj světla a i na to je potřeba myslet při výběru.

Samozřejmě lustr se dá umístit kamkoliv jinam, třeba do opravdu velké vstupní haly. Každopádně je třeba mít vždy na paměti, že by v místnosti, do které jej chcete zavěsit, mělo být dostatek volného prostoru. Máloco totiž vypadá tak špatně, jako ohromný honosný lustr v opravdu maličkém pokojíku.

light 669416 960 720 e1551091107669

Když prim hraje funkce

V ložnici zase myslete především na funkčnost. Ta by měla být důležitější než design. Světlo by nemělo být příliš prudké, ideálně by mělo mít spíše teplejší barvy a mělo by být tlumené stínítkem. V dětském pokoji zase dbejte na to, aby měly vaše ratolesti dostatek osvětlení při domácích úkolech.

Design

V případě tohoto typu osvětlení představuje vzhled jednu z klíčových vlastností, podle nichž byste měli lustr vybírat. V ideálním případě by na něj totiž mělo být dobře vidět. A pochopitelně chceme, ať je na co se dívat! Jak bylo řečeno výše, je důležité zohlednit místnost, ve které bude lustr viset, ale samozřejmě taky celkový charakter interiéru. Pokud tedy máte byt zařízený v rustikálním stylu, zvolte nějaké tradiční tvary a materiály, jako je dřevo, sklo či křišťál nebo kupříkladu bronz.

V místnostech moderního ražení můžete sáhnout po méně okoukaných materiálech, jako je ocel, chrom, ale třeba taky beton. Každopádně musí lustr splňovat vždy jednu zásadní podmínku. Musí se líbit vám.

photo 1534766159911 358fee7b2af0 e1551091017942

Něco navíc

Pokud už máte rámcovou představu o vašem lustru, ale nevíte přesně jaký zvolit, podívejte se, co všechno vám může ještě nabídnout. Může to být třeba dálkové ovládání osvětlení nebo rozsvěcování na dotek. Jiný zase může mít stmívač, senzor pohybu nebo třeba může být na solární pohon.

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Ať tak či onak, věříme, že vám bude lustr k vaší spokojenosti svítit dlouhá léta.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here