Výběr dřezu do kuchyně v retro stylu
V

Ne každý se rozhodne mít kuchyni, která bude moderní, až nadčasová. Stále více láká takzvaný retro vzhled, který se nemusí hodit jenom na chaty a chalupy. Může být dobrou volbou i do současných domů a bytů. Jedním z nejznámějších stylů je třeba Provence, ale možné je realizovat své plány i zcela jinak. A protože je tato cesta trendy, podíváme se společně s odborníky z Eshop-Schock.cz na to, jak vybrat kvalitní dřez právě do kuchyně, která má tento netradiční design.

Zvolte netradiční materiál

Do moderní kuchyně pochopitelně vyberete spíše nerezový, nebo granitový. Kdo plánuje retro kuchyni, tak by s takovou volbou zaručeně šlápl vedle. Zde je správnou volbou materiál, který se bude do retro stylu hodin a to sice keramika. Sami se na vlastní oči přesvědčíte, že nemusí nutně patřit jenom do koupelen, jelikož své místo najde také v kuchyních. Vyzkoušejte tuto volbu a nebudete zklamáni.

1. Zvolte netradiční materiál

Volte provedení bez odkapávače

Dnes jsou odkapávače u dřezů naprostou samozřejmostí. Dříve tomu tak rozhodně nebylo. Přizpůsobte tomu proto výběr daného dřezu a zvolte ten, který se skládá v podstatě jenom ze samotné vany. Tedy ten, který nemá odkapávač. Pokud by ho měl, nebude v retro kuchyni působit zase až tak zajímavě. A to i proto, že se tam jednoduše hodit nebude, jelikož kuchyňské dřezy s odkapávačem jsou spíše modernějším sortimentem.

2. Volte provedení bez odkapávače

Jaký tvar? Hranatý a hluboký

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

I toto je otázka, na kterou musíme odpovědět. Pokud jde o tvar dřezu, tak se do retro kuchyně zaručeně hodí ten hranatý. A to i proto, že ostré linie jsou pro daný styl kuchyně celkem typické. Také volte provedení, které je hlubší. Z jakého důvodu? Dříve myčky neexistovaly a tak bylo nutné umývat veškeré nádobí právě ve dřezu. A ten tomu musel plně vyhovovat. Proto právě hlubší provedení dominovalo, jelikož v něm nebyl s umýváním i velkých kusů špinavého nádobí žádný problém. I tohoto pravidla se držte.

3. Jaký tvar Hranatý a hluboký

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here