Víte, jak vybrat barovou židli do kuchyně?
V

Kuchyně již dávno neplní pouze funkce míst, kde se vaří jídlo a myje nádobí. Naopak se stávají místem setkávání rodiny i přátel. Sednout si v kuchyni se skleničkou vína, pojídat něco lahodného a klábosit dlouhé hodiny má přeci jen něco do sebe. Barové pulty prostor kuchyně nejen oddělí od zbytku bydlení, ale zároveň poskytnou pohodlné sezení. Tedy za předpokladu, že k nim vybere vhodné barové židle. Na jaké parametry se zaměřit?

279054

O pohodlí rozhoduje výška

Čím to je, že na některých barových židlích se sedí tak pohodlně a na jiných nedokážete najít vhodnou polohu? Klíčová je výška židle vzhledem k výšce pultu. Než se rozhodnete pro nákup, změřte si, jak vysoký doma máte pult. Při sezení na židli by mělo být možné se o pult opřít zcela přirozeně. Když bude židle moc nízká, na pult se budete muset natahovat. Když bude moc vysoká, budete se k pultu nešikovně sklánět. Pokud si s výškou lámete hlavu, vsaďte na polohovatelné barové židle. Výšku si přizpůsobí tak, aby pro něj bylo sezení pohodlné.

Barová židle z masivního dubového dřeva Javorina, 80 cm
Barová židle z masivního dubového dřeva Javorina, 80 cm

Stabilitu židle nepodceňujte

Především levnější modely židlí příliš důvěry nevzbuzují. Barová židle by měla být dostatečně robustní a stabilní. Nechcete přeci mít strach, že se vám návštěva při výbuchu smíchu skácí k zemi. Židle s pouze jednou centrální nohou mohou být více vratké. Větší stabilitu většinou nabízí židle s širokou základnou a níže položeným těžištěm. Pocit bezpečí při sezení na židli přináší pevné opěradlo na záda a samostatná příčka pod nohy. Na takto uzpůsobenou židli se také snadněji nasedá, což ocení především děti a starší lidé.

Barová židle, praktický doplněk do kuchyně - ilustrační obrázek, zdroj
Barová židle, praktický doplněk do kuchyně – ilustrační obrázek, zdroj

Do kuchyně hledejte praktičnost

V kuchyně není nouze o různé fleky od jídla a pití. Barová židle s látkovým potahem v zářivě bílé barvě bude na fotografii vypadat skvěle, ale v praxi nadělá víc škody než užitku. Dejte si při výběru pozor jak na materiál samotné židle, tak na materiál potahu. Chrom bude s velkou pravděpodobností nutné často leštit a látkové potahy stráví více času v pračce než v kuchyni. Preferujte praktičnost. Chytrou volbou je například lakované dřevo, plast či imitace kůže. Nemusíte mít obavy, že byste neměli na výběr. Na trhu je k dostání opravdu široká nabídka barových židlí, které snadno sladíte se vzhledem kuchyně.

Barová židle Damian, čalouněná, dřevo/šedá SCHDND0000067370 SCANDI
Barová židle Damian, čalouněná, dřevo/šedá SCHDND0000067370 SCANDI

Barové židle se ve výbavě neztratí

Je velká škoda využívat barový pult pouze jako odkladiště, když je u něj možné například snídat. Barové židle nabídnou pohodlné a uvolněné sezení pro celou řadu aktivit. Když na to přijde, můžete si je vzít také na zahradu či na terasu. Odpočívat s něčím dobrým k pití a knihou vás určitě bude bavit.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here