Víte, jak nejlépe umístit zrcadlo v interiéru?
V

Velké zrcadlo nemusí být umístěno pouze v koupelně. Interiérové trendy naopak volají po tom, abyste si větší zrcadlo s designovým rámem umístili také v rámci dalších místností. Zrcadlo se stane doplňkem a řešením malého prostoru pouze za předpokladu, že ho umístíte na správné místo. Iluze velkého prostoru nevznikne jen tak.

Větší zrcadlo s designovým rámem - inspirace od Šárka Horáková
Větší zrcadlo s designovým rámem – inspirace od Šárka Horáková

Zrcadlo naproti oknu

Při přemýšlení nad tím, kam zrcadlo umístíte, je vždy nutné uvědomit si to, co by mělo odrážet. Zcela logicky by nemělo odrážet tmavá a neatraktivní místa vašeho bydlení. Pokud kupujete zrcadlo s cílem opticky místnost zvětšit a odvést pozornost od nehezkých zákoutí, řadí se mezi ideální umístění ta naproti oknu. Prostor se takovým umístěním provzdušní a znásobí. Zrcadlo bude odrážet světlo dovnitř interiéru a výsledkem bude mnohem útulnější atmosféra.

Zrcadlo na stropě není tabu

Přemýšleli jste nad tím, že byste umístili zrcadla na strop v ložnici? Umístění zrcadla na strop ložnice může na někoho působit vulgárně, nicméně výsledek dokáže být velmi elegantní. Je však nutné zmínit, že toto umístění je vhodné pouze u ložnic s vysokým stropem. Pokud je strop nízký, zrcadlo prostor pohltí a vy se při pohledu z postele směrem vzhůru nebudete cítit příjemně. To ostatně platí pro umístění na strop v libovolné místnosti. Velké zrcadlo potřebuje mít dostatek místa, v opačném případě vytváří u vás doma efekt zrcadlového bludiště.

Zrcadlové dekorace

U menších bytů na umístění velkého zrcadla často nezbývá místo, ale to neznamená, že se musíte zrcadla vzdát. Zajímavým řešením je v tomto případě zakoupení několika menších zrcadel, které rozmístíte společně s dalšími dekoracemi na zdi. Kombinace menších zrcadel společně s rodinnými fotografiemi působí velmi atraktivně.

Nevšední dekorace používající zrcadla jen tak neomrzí. Ze zrcadel je také možné vyrobit mozaiku, případně konkrétní obrazec. Zrcadlové samolepící tapeta vám pomůže umístit zrcadlový povrch i tam, kde by to bylo buď technicky složité, nebo kvůli větším rozměrům zrcadla finančně náročné.

Využijte několik menších zrcadel jako dekoraci - inspirace od studia od Località Porada
Využijte několik menších zrcadel jako dekoraci – inspirace od studia od Località Porada

Volně stojící zrcadlo v předsíni

Mezi jedny z nejžhavějších trendů patří používání volně stojících zrcadel. Perfektním a opravdu praktickým místem pro jejich umístění je předsíň. V zrcadle byste měli vidět celou postavu. Nebojte se výstřednějších rámů, ozdobné rámy a rámy imitující starožitný vzhled se do moderní předsíně dokonale hodí.

Zrcadlo v interiéru dokáže zázraky. Když se budete řídit výše zmíněnými tipy pro jeho umístění, stane se skvělou dekorací a středem pozornosti.

Masiv24 - 1920s SPECIAL Stojící zrcadlo # 115 staré dřevo, litina
Masiv24 – 1920s SPECIAL Stojící zrcadlo # 115 staré dřevo, litina

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here