Večerní koupání v nasvíceném bazénu
V

Milujete večerní zaplavání si v bazénu, ale trápí vás okolní tma? Tak pak je nejvyšší čas osvětlit nejen vaší zahradu, ale i samotný bazén. Myslete ale na bezpečnost a sledujte IP kódy na zakoupených svítidlech. To s hodnotou 20 rozhodně není vámi hledané, neboť takto označená světla patří pouze do interiéru. Vy potřebujete osvětlení, která jsou odolná vůči vniknutí kapaliny (vody) dovnitř do osvětlení. Dívejte se po těch, která splňují normu IP44 až IP69.

Bazénové a venkovní osvětlení - ilustrační obrázek, zdroj.
Bazénové a venkovní osvětlení – ilustrační obrázek, zdroj.

Čím nasvítit bazén?

Obecně se ukazuje, že je lepší mít vícero druhů odlišných světel než jedno centrální. Tato poučka je platná kdykoliv, když se chystáte něco nasvítit, tj. ne jenom pro případ bazénového osvětlení. Díky většímu množství různorodých světel jste pak schopní si navodit příslušnou atmosféru. Navíc se vám nemůže stát, že už si nemáte jak “přisvítit”. Vždy zapnete další světelný bod. Teď už se ale pojďme společně podívat, jaká všechna bazénová osvětlení koupíte na trhu.

Pod vodní hladinu je potřeba použít certifikované podvodní svítidlo, které v sobě obsahuje řadu malých LED žárovek. Díky použitým LEDkám není tak problém rozzářit vodní hladinu barevnou show. Stačí si zakoupit barevnou variantu LEDky a je jen na vás, které barvě dáte pro dnešní večer přednost.

Podvodní svítidlo Kapego Power spot 18W CW - LIGHT IMPRESSIONS
Podvodní svítidlo Kapego Power spot 18W CW – LIGHT IMPRESSIONS

Podvodní světla nejsou jedinou možností, kterou máte. Zkusit můžete i voděodolné LED pásky. Oproti podvodním svítidlům s LED žárovkami se snáze instalují a ještě lépe udržují. V obchodech zakoupíte komplex, který obsahuje sadu potažených LED pásků, kabel, adaptér a samozřejmě i upevňovací svorky. Délka pásků se vyrábí ve více šířích, ale není problém si délku příslušně zkrátit nebo nastavit podle vašich potřeb. Tyto pásky jde použít i k osvětlení koupelny. Zkuste zaexperimentovat.

A co s okolím bazénu? I tady existují zajímavé designové prvky, na které bychom vás rádi upozornili. První možností jsou zemní svítidla. Necháte si je zapustit do dřevěného olemování vašeho bazénu. Obvykle jsou zhotoveny z nerezové ocele, což u bazénu oceníte.

Nechcete pracně budovat zapuštění zemních svítidel do již postaveného bazénu? Nevadí, pak si vyberte některé z venkovních svítidel, které pouze rozmístíte po okolí bazénu. Vyhrát si můžete s tvarem svítidel. Co třeba ve tvaru krychle?!

Nezapomeňte na přístupové cesty

Je sice krásné mít ozářený vnitřek jezírka nebo bazénu a příslušné okolí. Ale nejspíš cesta zpátky do domu by se neobešla bez problému. Je potřeba myslet i na nasvícení přístupových cest. I tady na vás trh s osvětlením myslel a přinesl celou řadu variant, jak tento problém vyřešit. Zkusit tak můžete například:

  • solné sloupky
  • zápustná osvětlení
  • nebo další dekorativní sloupky s bodcem, které jednoduše zapíchnete do země.
Eglo EGLO 89537 - Bazénové svítidlo DIVER 1xGU5,3/20W EG89537
Eglo EGLO 89537 – Bazénové svítidlo DIVER 1xGU5,3/20W EG89537

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here