Valentýn: Čím prokazatelně potěšíte svou polovičku?
V

Milovaný i nenáviděný svátek, Valentýn. Každý rok se najdou dva nepřátelské tábory, kteří jej milují a rádi slaví, a ti, kteří jej bojkotují. Jedno se ale musí nechat – projevit svou lásku a udělat něco pěkného pro ty, na kterým nám záleží, nikdy není na škodu, právě naopak!

Kdy je Valentýn?

Valentýn se každý rok slaví 14. února. Svatý Valentýn byl jeden z nejvýznamnějších světců a žil na jihu Itálie. Ignoroval zákaz proti uzavírání manželství vojáků, léčil vězně a dokonce prý vrátil zrak a sluch postižené dceři žalářníka. Legenda praví, že se do ní zamiloval a těsně před svou smrtí dne 14. 2. jí dal lístek s nápisem „od Tvého Valentýna“. A tak nějak ve zkratce vznikl svátek zamilovaných.

Jak oslavit Valentýn

Letos to s výběrem místa naneštěstí nebude až tak náročné, jelikož oslavovat budete zřejmě doma nebo v bytě své drahé polovičky. To vám ale dává skvělou příležitost být v komfortním prostředí, které si můžete trochu vylepšit (je přece důležité dělat si radosti a nacházet alespoň způsoby, jak si mnohé situace zlepšit).

bouquet of flowers 1149099 1920

Domácí restaurace

Láska prochází žaludkem, a proto by u vás zdravá a chutná večera neměla chybět. Nemusíte v kuchyni čarovat, stačí když vykouzlíte tu správnou atmosféru – prostíráním, správnou hudbu, svíčkami, vonnými tyčinkami, vínem. Výhodou je, že společný čas můžete trávit už při přípravě. A když se náhodou něco nepovede, donáškové služby to jistí vždycky.

Jeden den volna jen pro vás dva

Pokud můžete, buďte tento den pouze spolu. Valentýn 2021 je v neděli, takže si ani nemusíte brát volno z práce. Zkuste ale opravdu nic nedělat. Věnujte se jeden druhému. Dejte si skvělou snídani, seriál, na který se dlouho chystáte, jděte se projít, oblečte se do toho, v čem se cítíte dobře a pusťte do vaření.

Sebeláska, láska a relax

Chybí vám wellness, vířivka a masáž? Nemáte v tom shonu na nic čas? Ticho, relax, den plný vzájemné lásky, ale i sebelásky, si můžete dopřát právě na Valentýna. Ráno si společně čtěte, dejte si koupel, můžete spolu relaxovat a masírovat se. Postačí vám k tomu zase jen svíčky, vonné oleje a tyčinky, deky, teplo domova a přítmí a hudba.

Jak překvapit na Valentýna?

Pokud přece jen chcete partnera na Valentýna překvapit a nebudete si svůj večer nebo den plánovat společně, máme pro vás pár tipů.

Dárky na Valentýna a tipy, jak je vyrobit

Pojďme se podívat na oblíbené valentýnské dárky. Nebo jste kreativní duše a chcete nějaký vyrobit?

 • květiny– ať už jen pár neozdobených růží nebo opravdová kytice, na Valentýna nesmí chybět
 • šperk – při výběru šperku přihlédněte k tomu, jak dlouho jste spolu
 • párové prádlo – stejné ponožky, pyžama, spodní prádlo
 • deskovky – znamenají nejen zábavu, ale i společně strávený čas!
 • videohovor – nemůžete-li být s těmi, které máte rádi, zavolejte si přes videohovor, společný kontakt je nenahraditelný
 • dárkové poukazy – pěkným dárkem, který vždy potěší, je dárková poukázka, kterou může obdarovaný využít samostatně nebo jej můžete využít oba, např. dárkový voucher na večeři
balloons 892806 1920

DIY dárky:

 • zamilovaný list – napište své lásce dopis o tom, co cítíte, co jste se naučili, co si na ní vážíte a kam společně směřujete
 • piknik nebo brunch namísto večeře, nezapomeňte na mimózu, ovoce, balóny, deky a polštáře
 • hádanky po bytě – odkazy po celém bytě, na různých místech, klidně i s hádankami
 • fotky – album, kniha, dekorace na zeď z fotek a světýlek

Proč oslavujeme Valentýna?

Historii svátku jste se dočetli na začátku. V každém koutě světa ale Valentýn vychází z trochu jiné tradice.

 • V USA se již v 19. století ručně malovali a zdobily pohlednice ornamenty, mořskými mušlemi nebo sušenými květy. Pohlednice si pak posílali milenci a milenky.
 • Ve Skotsku byly zase typické festivaly, na kterých měli mladí lidé protančit celou noc s člověkem, kterého si vylosovali.
 • V Anglii je zase tento svátek spojen i se zvířecí říší. Holubi a labutě si prý 14. 2. volili své partnery na celý život (důvěryhodnost nechápe na vás).

Lásku bychom však všichni měli oslavovat každý den. A to nejen lásku k partnerům, ale také k našim blízkým i k nám samým.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here