Usaďte se pohodlně do sedačky
U

Rohová nebo volně stojící? S dvoj nebo raději trojsedákem? Přidat taburet nebo raději mít více úložného prostoru? Dnes je řeč o nábytku, který nechybí snad v žádné domácnosti – o sedačce.

Obzvlášť při aktuálním trendu vybourávání příčky mezi kuchyní a obývacím pokojem nabývá význam krásné sedací soupravy na síle. Už to není jenom místo někde u zdi, kde se každý po večerním jídle rozvalí a sleduje televizi. Všichni, kdo sledují moderní trendy, vědí, že nové moderní sedací soupravy se stávají společenským místem pro posezení s rodinou, ale i návštěvou. Proto jsme se zaměřili na zjišťování, na co všechno myslet při jejím výběru.

Obývací pokoj s rohovou sedací soupravou - inspirace od studia AKSAMITE spol. s.r.o.
Obývací pokoj s rohovou sedací soupravou – inspirace od studia AKSAMITE spol. s.r.o.

Pohodlí nade vše

Už z názvu sedací souprava je vidět, že sedačka je místem našeho odpočinku. Proto pohodlí a komfortní posezení by mělo hrát stěžejní roli při výběru nového kousku do pokoje. Toužíte-li se zabořit do měkkého, pak kupte tzv. válecí sedačku. Vyznačuje se tím, že sedací část je hlubší než u pevnějšího typu sedaček. Tyto sedací soupravy poslouží spíše na trvalé spaní nebo přespaní.

Záda, především krční páteř, patří k části těla, kterou celodenně namáháte. A to i v případě špatného sezení. Na to naštěstí myslel i nábytkový průmysl. Díky tomu na trhu najdete sedačky se systémem dvojitého odpružení s pružinovou matrací nebo polyuretanovou studenou pěnou. Tento typ pěny se vyznačuje vysokou odolností a vrstvenou strukturou zhotovení.

Jak je to s tím spaním na sedačce? Primární účel sedacích souprav je místo k sezení. Tedy ke každodennímu spaní by sedačka opravdu sloužit neměla, na to existuje postel. Sedačka na to není lidově řečeno “stavěná”. Nicméně ji jako mimořádné řešení na přespání návštěvy využít můžete. Třeba kvalitní česká sedací souprava, ale i zahraniční, dokáže dodat komfort i v tomto případě. Dívejte se, zda váš model má zabudovaný tzv. kyvný sedák. Jeho úkolem je zajistit správné (ergonomické) sezení i pohodlné rovné ležení v případě rozložení.

Uschovejte si své věci

I sedačka nejmenších rozměrů bude v obývacím pokoji stále zabírat nějaké místo. Proto je výhodné si pořídit takovou sedací soupravu, která dokáže zároveň plnit i funkci úložného prostoru. Jednoduše nadzvednete rošt sedačky a už máte další prostory k naplnění věcmi. Uschovat tady můžete prakticky cokoliv – od knížek přes různou elektroniku až po nevyužívané ložní prádlo a peřiny. Výhoda těchto úložných prostor je menší množství usazovaného prachu. Většina takových sedacích souprav s úložným prostorem je navíc i rozkládacích. Můžete tak snadno vytvořit podpěru pro vaše nohy.

Rozkládací sedací souprava se záhlavníky ZARA tvaru "U
Rozkládací sedací souprava se záhlavníky ZARA tvaru „U

Řešíte prostor?

Máte malý pokoj nebo bydlíte v panelovém domě? Pak jsou pro vás vhodnější malé sedací soupravy, které doplníte o křeslo. To může být rozkládací a vzniká tak přistýlka pro hosta. Praktickým řešením je i taburet. Použijete na odložení nohou i jako místo k sezení.

Sedací souprava HERMES
Sedací souprava HERMES

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here