Ukliďte si s novými vychytávkami
U

Letní sezóna je v plném proudu, dovolené taky a občas přijde i na úklid. I když je v létě mnohem příjemnější trávit čas venku, úklid se neptá. A i když chvíli počká, oddalovat se taky nedá donekonečna. Než se tedy pustíte do velkého letního uklízení, podívejte se na pár pomůcek, které vám vaši práci usnadní. A vy tak budete mít všechno hotové raz dva a ještě zbude čas na koupaliště. 

 

cleaning 29040 960 720 e1562745666182

Smeťte všechnu špínu dne

Ne nadarmo se říká, že nové koště dobře mete. Při úklidu to totiž platí dvojnásob. Můžete směle vyhodit staré náčiní a pořídit si zbrusu nový smeták. Samozřejmě skoro v každém obchodě seženete ten klasický za pár korun. Proč si ale úklid neusnadnit? Modernizací prochází totiž i tak obyčejné věci, jako jsou smetáky. Novinkou jsou například mechanické zametače, které vás zbaví všeho prachu, chlupů i vlasů. Všechny nečistoty se ukládají do zásobníku, který je omyvatelný a snadno ho vyprázdníte. Jinou moderní variantou je elektrický smeták, který pomocí energie a gumových kartáčů snadno a rychle uklidí všechnu špínu. Navíc nevíří prach, takže je vhodný do domácností alergiků. Pokud vás vychytávky neosloví, u toho obyčejného vybírejte tak, aby přes něj nečistoty nepřelétly a zachytil každičký vlásek.

Mechanický smeták na koberce zelený
Mechanický smeták na koberce zelený

Pohodlně vytřete

Když už máte zameteno, není nad umytou podlahu. Klasickou volbou je rotační mop, který umožňuje rotační ždímání. U takového kousku pak můžete volit mezi plochým mopem nebo třásňovým. Ten plochý oceníte zejména proto, že čisticí návlek lze většinou prát v pračce. Ten třásňový zase vyniká tím, že s ním snadno uklidíte i členitý prostor. Vejde se totiž do všech skulin kolem nábytku. U mopů také platí, že nejlepší jsou násady z mikrovlákna. Tento materiál totiž efektivně zachytává i drobné nečistoty. Abyste se nemuseli neustále ohýbat do kbelíku s vodou, přijde vám vhod mop s rozprašovačem. No a pokud chcete dvě vychytávky v jednom, mechanický mop, který obsahuje i zametač, je pro vás tou správnou volbou.

Pár, který nestárne

Na ta nejmenší místa nebo nejdrobnější smetí je určitě vhodné použít klasický smetáček s lopatkou. Pokud si myslíte, že nad touto soupravou není potřeba váhat, protože je každá stejná, není tomu tak. Vyhněte se sadě za pár korun. Protože sice se vám může zdát, že tady není za co utrácet, ale opak je pravdou. Kvalitní smetáček a lopatka totiž usnadní práci víc, než tušíte. Předně jde o to, že lopatka musí zachytit vše a nic nesmí „přeletět“ za ni. Platí tedy, že je důležité, aby dokonale přilnula k podlaze. U smetáčku je zase podstatné to, aby zachytil i to nejmenší smítko a nečistoty dále neroznášel a nevířil. Samozřejmě je potřeba štětiny po úklidu obrat, ale to už vám zabere jen minutku.

Menu Smetáček s lopatkou Sweeper & Funnel, white
Menu Smetáček s lopatkou Sweeper & Funnel, white

Kýbl, kbelík nebo kyblík?

Ve skutečnosti jde o jednu a tu samou věc. Ať už potřebujete kbelík na cokoli, vyplatí se doma nějaký mít. Ideálně ale vybírejte takový, který bude vesele barevný. Zpříjemní vám totiž mechanický úklid, který vás nemusí vždycky bavit. Plechové a zinkové kyblíky mohou dokonce fungovat jako doplněk na zahradu v podobě květináče, nebo i doma. Představ si radost vašich dětí, když uvidí kyblík plný sladkostí! Pokud ale hledáte kbelík přímo k mopu, dbejte na to, aby do něj mop přesně seděl. U rotačních mopů musí odpovídat otvor na ždímání, u těch plochých je zase důležitý tvar. Ne každý se totiž vejde do kulatého kbelíku. Jinak by nadělal víc škody než užitku. A nikdo přece nechce po úklidu ještě znovu uklízet, že?

Šetřete se při úklidu

Ať už vás čeká úklid na zahradě nebo doma a nežijete zrovna v malé garsonce, docela se nachodíte. Abyste ale mohli neustálé chození k umyvadlu či dřezu omezit na minimum, potřebujete plastové umyvadlo. Do něho napustíte potřebné množství vody, přidáte pár kapek mycího prostředku a můžete si uklízet jedna báseň. Lavor, jak se plastovému umyvadlu také říká, je lehký a manipulace s ním není nijak náročná. Výhodou této pomůcky je také to, že do ní můžete vložit i velké nádoby, které je potřeba umýt, nebo třeba nářadí, které chcete vyčistit. A pak plast jednoduše opláchnete a nebudete muset ještě pracně drhnout kuchyňský dřez.

CURVER R31746
CURVER R31746

A nezapomeňte na okna

Poslední pomůckou, která se vám může hodit, jsou čističe oken. Mezi ty základní samozřejmě patří stěrky. Těmi totiž pohodlně umyjete nejen okna, ale třeba i zrcadla a jiné skleněné povrchy. Stěrka může být opatřena zásobníkem na vodu, ale i teleskopickou tyčí, díky které už nebudete potřebovat přisouvat židli. Podobně jako stěrku můžete na jakékoli skleněné, ale i keramické povrchy použít také vysavač na okna. S jeho pomocí vyčistíte během chvíle i celý sprchový kout. A čím je výjimečný? Jednak vypadá jako klasická stěrka s masivnější rukojetí, jednak obsahuje nádržku na odpadní vodu a baterii. Je proto velmi výkonným pomocníkem, který si dokáže poradit i s rozlitou tekutinou. Nikde nezůstane ani kapka a taky žádné šmouhy. A pokud hledáte variantu, která vše uklidí bez chemický přípravků, je to jednoznačně parní čistič. Už žádná zarudlá pokožka nebo jiná alergická reakce. Pára odstraní dokonce i plísně z těch nejméně dostupných míst. A nevyužijete ho jen na okna – poradí si s kuchyňskou linkou, stolem i celou koupelnou.

Teď už stačí všechny potřebné propriety k úklidu nakoupit, poklidit a hurá do letního dne. A až se vrátíte večer domů, příjemně unavení hezky stráveným dnem, budete mít jedině radost, že máte doma pořádek. Protože nablýskanému a voňavému domovu se zkrátka jen tak něco nevyrovná.

 

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here