Ugrilujte si domácí klobásky na terase
U

První sluneční dny nás lákají trávit čas s přáteli venku, například i u tolik populárního grilování. Co když ale nemáme dům se zahradou? Nemusíte se bát, dnešní trh s grily nabízí řešení i pro ty, kteří bydlí v bytě. Postačí vám balkón nebo terasa. V nejhorším případě se s pomocníkem přesunete i ke kuchyňskému stolu. Od toho jsou tu právě elektrické grily. Umístíte ho pod digestoř a už jen vybíráte mezi klobáskami či pořádným steakem.

Grilování na terase - ilustrační obrázek, zdroj.
Grilování na terase – ilustrační obrázek, zdroj.

Že nevěříte elektrickým grilům a že pravé barbecue může být pouze na plynovém nebo na grilu s dřevěným uhlím? Pak si pročtěte některé z nezávislých testů (i od světových kuchařů), které tento mýtus vyvracejí. Rozdíl v chuti nepoznáte.

Elektrický gril má nesporné výhody

Zejména něžné pohlaví ocení výhody elektrického grilu. Bezesporu jsou bezpečnější než plynové verze nebo ty na dřevěné uhlí. Jejich údržba a očištění po grilování zabere méně času. Taky se vám nestane, že dojde návštěva, chcete grilovat a došlo uhlí.

Jste nadšení? Tak si pojďte rovnou jeden kousek pořídit. My vám poradíme, na co při jeho výběru myslet a co by měl každý “funkční” gril obsahovat v základní sestavě. Na začátek je dobré si uvědomit, že pravý elektrický gril je srovnatelný s tím plynovým. Tedy žádný ohřívač s teflonovou celokontaktní plochou. To byste si rovnou mohli připravit steak na normální pánvi. Gril neobsahuje žádnou topnou desku.

Co tedy má obsahovat “správný” elektrický gril a vy si to zkontrolujte ještě v obchodě:

  • spodní rošt s miskou na odkapávající šťávu
  • horní víko – pro maximální využití tepla. Ideální je víko, které jde k masu přiklopit vodorovně, tj. žádný “véčkový typ” grilu.
  • kvalitní grilovací rošt – například litinový, který nejlépe vede teplo
  • zdroj tepla – topnou spirálu s dostatečným výkonem
  • možnost plynulé regulace výkonu – tj. nějaké tlačítko, kterým regulujete žár grilu
Elektrický gril SEVERIN PG 8521
Elektrický gril SEVERIN PG 8521

Parametry pro výběr grilovacího pomocníka

V obchodech narazíte na dvě základní varianty elektrického grilu – zahradní a stolní. Druhý je ten, který hledáte, neboť díky rozměrům je vhodnější i do bytu. Nezapomeňte, že musíte i venku zajistit přívod elektřiny.

Cena je taky rozhodovacím parametrem při nákupu. Neváhejte si připlatit za kvalitu, vždyť u elektrického grilu nebudete muset dokupovat brikety ani uhlí. Samozřejmě musíte platit za elektřinu.

Kvalitní gril musí obsahovat už zmiňovanou možnost regulace výkonu. Právě i hodnota výkonu je při výběru směrodatná. S malým výkonem grilujete maso nepřiměřeně dlouho. To se vám nevyplatí jednak z důvodu placení energií, zároveň se už ale nedá mluvit o grilování. V podstatě maso pečete. Podívejte se, zda vámi kupovaný kousek má zabudovanou kontrolku, která indikuje, kdy je přístroj v provozu.

Elektrický gril SEVERIN PG 2367
Elektrický gril SEVERIN PG 2367

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here