Trendy v kuchyních pro rok 2018
T

Kuchyň není komodita, kterou bychom si kupovali každý rok zrovna podle toho, jaké jsou trendy. Pokud máme štěstí, investujme do kuchyně jednou za pár let. Můžeme si však koupit a sestavit tak nadčasovou a kvalitní kuchyni, která nám vydrží celý život. Pokud však budete tuto místnost rekonstruovat či nově zařizovat v příštím roce, ukážeme vám, jaké kuchyně budou v módě.

Realizace kuchyně v tmavých barvách - zdroj
Realizace kuchyně v tmavých barvách – zdroj

Tmavé podlahy

Trendem příštího roku bude velký kontrast mezi podlahou a samotnou kuchyňskou linkou. Světlé barvy dvířek kombinujte s velmi tmavou podlahou. In je podlaha v dekoru ebenového dřeva.

Vaše spotřebiče nemusejí být vždy vidět. Pokud máte kuchyni v retro stylu či jemném dekoru a moderní spotřebiče by rušily její vzhled, nebojte se je schovat. Umístěte například vaši mikrovlnou troubu do nějaké z horních skříněk.

Černé barvy

Nejnovějším trendem u spotřebičů používaných v kuchyních se stala černá barva. Výrobci přišli s chladničkami, troubami i mikrovlnkami v černé a břidlicové barvě.
Černá barva však převládá i u výběru skříní a jejich dvířek. Módními budou přírodní dekor, barva dubu, petroleje a uhlí. Již třetí rok v řadě budou převládat temné odstíny. Pokud neholdujete tmavým barvám a rádi byste experimentovali, in budou také kuchyně v divokých tónech šafránově žluté a výrazných odstínech modré.

KitchenAid Rychlovarná konvice 1,5 l Artisan černá s nastavitelnou teplotou varu
KitchenAid Rychlovarná konvice 1,5 l Artisan černá s nastavitelnou teplotou varu

Šedé tóny nabízejí dávku nadčasovosti. Volit můžete mezi hromadou možností. Trendy jsou všechny odstíny od béžové přes modrošedou až po fialově šedou. Všechny tyto barevné tóny jsou stále hodně oblíbené.

KitchenAid Ruční šlehač černá
KitchenAid Ruční šlehač černá

Otevřené police

Ukládání kuchyňského náčiní do otevřených polic je velmi módní již několik let. Samozřejmě to sebou nese i nevýhody, jakými jsou častější úklid zaprášených ploch. Na druhou stranu ale otevřené police vypadají velmi vzdušně a vše máte daleko pohodlněji při ruce. Nemusíte stokrát otevírat každou skříňku, pokud zrovna něco hledáte či jen uklízíte nádobí z myčky.

Uložte do nejhornějších poliček vzácné sběratelské předměty či dekorace a nižší police ponechte pro nádobí každodenní potřeby.

Kuchyňské desky

Při výběru kuchyňské desky je nutno koukat nejen na nejnovější trendy, ale především vybírat podle trvanlivosti materiálu, kvality, funkčnosti a vhodného vzhledu.

Moderními jsou kuchyňské desky vyrobené z kamene, konkrétně křemene. Křemen je atraktivní pro svou trvalost a konzistentní barevné vlastnosti. Dalším materiálem vysoko na žebříčku popularity se stává žula. Ta patří mezi nejtrvanlivější přírodní materiál a dobře odolává prasklinám. Na tuto desku lze bez problému umístit i horké hrnce či krájet přímo na jejím povrchu.

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Levnější ale stále módní alternativou se pro příští rok staly kovové desky. Ty se hodí především do moderně zařízených kuchyní.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here