Trendy pro vaši kuchyni
T

Kuchyně bývá samotným srdcem domácnosti, kde se točí rodinná energie a kde se v podstatě také žije. Jaké jsou aktuální trendy, kterými můžete svou kuchyni vyšperkovat? Přinášíme kuchyňské hity.

Stylová mramorová kuchyně - ilustrační obrázek, zdroj
Stylová mramorová kuchyně – ilustrační obrázek, zdroj

Černá, šedá a bílá

Velmi oblíbené barvy pro kuchyni a jídelnu. Letošní rok přeje monochromatickému interiéru. Dají se zachovat ve své studené unikátní čistotě nebo zkombinovat s pestrými barvami a dřevem, které studenější ráz těchto odstínů prohřeje. Právě černá barva se na první pohled zdá až příliš drsná, ale v interiéru působí velmi mocně a elegantně. Taková černá tabulová výmalba v kuchyni může být paměťovým faktorem vaší rodiny, kde zaznamenáte své vzkazy, myšlenky a vzpomínky. Jestliže je pro vás černá neakceptovatelná, zkuste to s umírněnější šedou. O bílé psát ani nemusíme, tato barva drží prim už po dlouhá léta.

Kuchyně v barvách šedé, černé a bílé - ilustrační obrázek, zdroj
Kuchyně v barvách šedé, černé a bílé – ilustrační obrázek, zdroj

Ekleticizmus v kuchyni

Nebojte se zkombinovat zdánlivě nesourodé prvky. Překvapíte nejspíš i sami sebe. Kontrasty jsou vítané nejen v interiéru, ale i v módě, a někdy stačí spojit protiklady společným spojovatelem, který v prostoru udává jisté souznění. Různé tvary, barvy a materiály odlišných stylů? Říkáme proč ne, protože fantazii se meze nekladou. Nebojte se experimentů, snažte se kombinovat s citem. Jestliže pro design cit nemáte, nevadí. Stačí se inspirovat již vytvořenými koncepty.

Otevřený prostor

Otevřené prostory přejí bezprostřední komunikaci s rodinou a blízkými. Pokud si přejete být s členy domácnosti neustále ve spojení, co takhle propojit kuchyni se společenskou zónou? Udržíte centrum dění na jednom místě a současně vybudujete praktický a funkční prostor. Výhodou otevřené plochy je rozhodně také to, že máte vše po ruce a ani například při vaření nepřijdete o možnost komunikovat s blízkými. Srdce vašeho domova bude prosyceno rodinnou atmosférou a to je teprve trend k nezaplacení.

Realizace kuchyně s otevřeným prostorem - ilustrační obrázek, zdroj
Realizace kuchyně s otevřeným prostorem – ilustrační obrázek, zdroj

Nadčasový mramor

Jak se zdá, tak se nám do módy vrací mramor. Podporuje čisté a jedinečné dojmy. Jeho tvrdost umožňuje využití pro pracovní plochu. Mramor nestárne, stále najde své uplatnění v interiérovém designu. Milovníci drahých materiálů tento návrat jistě ocení.

Třpyt v kuchyni

Jestliže patříte mezi nadšené obdivovatele noblesních interiérů, letos vás překvapí kuchyňský trend, kterým jsou zlaté, mosazné a měděné detaily. Ty jsou totiž in a to nejen v kuchyni. Tyto detaily prozáří interiér úžasným teplým třpytem. Hitem je rovněž zvláštní mosazné nádobí.

Minimalismus v kuchyni

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Kdo jde s dobou, ten ví, že méně je dnes více. Doba přeje jednoduchým minimalistickým kuchyním, které spojují čisté a svěží linie. Žádné zbytečné ozdoby ani lapače prachu. Praktická stránka takové kuchyně umožňuje vyladit prostor podle svých potřeb.

Kuchyně v minimalistickém stylu - ilustrační obrázek, zdroj
Kuchyně v minimalistickém stylu – ilustrační obrázek, zdroj

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here