Toto jsou největší výhody nafukovací postele
T

Myslíte si, že nafukovací postel je pouze provizorním řešením, které poslouží především nenáročným návštěvám? Jste na omylu, lepší modely dokáží nabídnout překvapivě velký komfort a celou řadu dalších výhod.

COLEMAN Nafukovací postel COMFORT BED DOUBLE
COLEMAN Nafukovací postel COMFORT BED DOUBLE

Že jste se s pojmem nafukovací postele zatím nesetkali? Toto označení se používá trošku zvláštně pro nafukovací matrace, které můžete položit jak na rošt klasické postele, tak například pouze na podlahu, do stanu nebo například do automobilu. Nafukovací varianty matrací byly po dlouhou dobu brány jako nouzové řešení, když dorazí návštěva. Mnoho lidí si pamatuje různé teleshoppingové zázraky, které slibovaly spánek jak na obláčku, ale realita byla opačná. To však neznamená, že byste nafukovacím postelím respektive matracím neměli dát šanci. Jaké jsou jejich silné stránky?

Nafouknout a spát

Skladnost nafukovacích matrací je samozřejmostí, což se hodí v momentě, kdy máte malý byt a potřebujete rychle vyrobit dostatek místa například pro pořádání večírku či jiné oslavy, kdy se má u vás doma sejít větší množství přátel. Dalším plusem je cenová dostupnost. Pokud se vám nechce utrácet tisíce korun za kvalitní matraci, stává se nafukovačka zajímavou a cenově lákavou alternativou.

Marimex Intex Comfort Queen Postel nafukovací
Marimex Intex Comfort Queen Postel nafukovací

Trojici hlavních výhod uzavírá ergonomie a možnost přizpůsobit si tuhost matrace dle vlastních potřeb, a to ne jednorázově, ale klidně dle aktuálního rozpoložení. Chcete tvrdší podložku? Stačí přidat vzduch. Chcete něco měkčího? Vzduch uberete a hotovo. Větší modely pro dvě osoby mohou mít oddělené komory. Každou z nich dokážete nafouknout tak, jak potřebujete. To u běžné matrace rozhodně nelze.

Hygiena a snadná údržba

Opomenout nelze ani velmi jednoduchou údržbu. Vyberete-li správný materiál, získáte velkou odolnost a zároveň jistotu, že se na povrchu matrace nebudou usazovat zbytečně nečistoty a bakterie. Jednou za čas se vyplatí povrch umýt speciálním dezinfekčním přípravkem. Nemusíte mít obavy z poškození. Většina povrchů je omyvatelná a neabsorbuje tekutiny. Vlastnosti materiálu ocení také alergici.

Výběr matrace nepodceňujte

Na základě výše zmíněných informací by se mohlo zdát, že nafukovací postel je absolutně dokonalou volbou bez jediné chybičky. To bohužel není pravda. Konstrukce má sice výhody, ale opravdu kvalitní matrace nabídnou ještě lepší spánek a klíčovou podporu páteře. Přemýšlíte-li nad výběrem, určitě na to nezapomínejte. Na druhou stranu to nemění nic na tom, že nafukovací matrace nabízí zajímavý poměr ceny a výkonu. To bude lákavé především pro studenty, zákazníky s omezeným rozpočtem a ty, kteří plánují matraci často stěhovat a využívat ji nejen doma v ložnici, ale také na cestách.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here