Vyzkoušejte tip, jak rychle zhubnout a udržet si váhu!
V

Hubnutí je pravděpodobně jedním z nejčastějších předsevzetí, které si lidé na celém světě každoročně dávají. V mnoha případech však počáteční odhodlání rychle vystřídá odkládání tréninků a nedodržování diety. A pak se rychle-rychle snažíme shodit přebytečná kila těsně před létem – ať vypadáme v plavkách tip-top. Ale tak to nefunguje. Protože není hubnutí jako hubnutí. Jedna věc je zhubnout a druhá udržet si váhu. Zatímco existují způsoby, jak rychle zhubnout během několika týdnů, udržet si váhu dlouhodobě vyžaduje celoroční úsilí.

shutterstock 1988123912

Zapomeňte na diety a hladovky!

Pamatujte, že žádná dieta ani sebezničující hladovky nejsou přirozeným, zdravým nebo správným způsobem hubnutí. Klíčem k rychlému hubnutí je dostat tělo do kalorického deficitu.

Dostaňte své tělo do kalorického deficitu

Na první pohled se může zdát, že jde o nesmírně složitý proces, ale v konečném důsledku za ním nestojí žádná věda. Kalorický deficit ve skutečnosti vypovídá o vašem denním příjmu a výdeji kalorií. Pokud během dne přijmete méně kalorií, než spálíte, dostanete se do kalorického deficitu. V opačném případě by se jednalo o kalorický přebytek.

Každopádně, pokud se vám podaří udržet denní příjem a výdej kalorií v takovém deficitu, můžete si být jisti, že zhubnete. Viditelných výsledků si všimnete již po několika prvních týdnech.

Proč nevypadám jako „na obrázku“?

Daří se vám udržovat v těle kalorický deficit? Úspěšně hubnete, ale stále nejste spokojeni? Předpokládáme, že příčinou bude špatné složení vašeho těla. Laicky řečeno, vaše tělo se zeštíhlí, ale nevyrýsuje. Možná jsme vám dali recept na nejrychlejší způsob, jak zhubnout, ale pravděpodobně chcete, aby vaše tělo vypadalo „jako z obrázku“. Co pro to udělat?

Vaše snaha o rychlé hubnutí by měla být aktivně doprovázena příjmem makroživin ve správném poměru a pravidelným silovým tréninkem. Jedině tak dosáhnete skutečně vytvarované postavy – jako „z obrázku“.

shutterstock 746805604

Zajistěte si optimální příjem makroživin

Ačkoli se nejedná o přímý tip, jak rychle zhubnout, optimální příjem makroživin velmi úzce souvisí s celým procesem hubnutí – konkrétně s formováním postavy. Pokud je vaše strava správně vyvážená, časem se to projeví i na vašem těle. Jak? Především bude pružnější a pevnější. Ale vraťme se k věci. Jak zajistíte optimální příjem makroživin?

Když se snažíte zhubnout, udržet si váhu a vytvarovat postavu, doporučujeme vám konzumovat 2 kg bílkovin na každý kilogram tělesné hmotnosti. Tento poměr by tedy měli dodržovat zejména pánové. Co se týče něžného pohlaví, příjem bílkovin nemusí být tak vysoký.

Náš tip: Mnoho potravin bohatých na bílkoviny vám může pomoci při snaze co nejrychleji zhubnout. Konkrétně třeba luštěniny, obiloviny, ořechy, semínka nebo alternativy masa, jako je tempeh nebo tofu.

Nezapomeňte na silový trénink

Předpokládejme, že udržováním kalorického deficitu a vhodných stravovacích návyků se vám podaří dlouhodobě zhubnout. Ostatně není divu. „Matematika“ se prostě nechce pustit. Pokud však hledáte nejen způsob, jak rychle zhubnout, ale také způsob, jak si váhu udržet a vytvarovat postavu, neměli byste zapomínat ani na silový trénink. Jedná se totiž o jediný známý a stoprocentně fungující princip stimulace svalů k růstu.

shutterstock 2129874794

Tip na závěr: V rámci silového tréninku můžete vyzkoušet nejen posilování s vlastní vahou, ale také cviky s vlastní vahou. Za zmínku stojí cviky jako dřepy, výpady s jednoručními činkami, bicepsové zdvihy nebo bench press. Před každým tréninkem však myslete na dobrou rozcvičku. A jak často cvičit? Je to na vás. Mějte však na paměti, že vaše tělo potřebuje také odpočinek. Dopřejte mu proto odpočinek alespoň každý druhý den.

Veronika Rutkovská
Veronika Rutkovská
Jsem mladá holka, která si razí cestu v IT prostředí. Věnuji se správě obsahu a copywritingu. Jsem vášnivá cestovatelka (dokonce na to mám i školu:)) a čtenářka. Psát mě baví především o všem, co je spojené s bydlením, ale ráda vám po důkladné rešerši předám rady ohledně všemožných témat nebo vás ráda pozvu na různé eventy spojené s bydlením a home decorem. Když zrovna neťukám do počítače, tak si ráda zajdu do sauny, do kavárny, nebo jiného příjemného prostředí. Doma pak po večerech maluju digitální ilustrace a víkendy ráda trávím sledováním Formule 1.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here