Tipy a inspirace, jak ozdobit vánoční stromek
T

Dochází vám nápady a hledáte inspiraci, jak ozdobit letošní vánoční stromeček? Právě pro vás jsme připravili tento článek, ve kterém jsme popsali vhodné barevné kombinace a také tipy na alternativní vánoční stromek.

Červeno-zlatý vánoční stromek

Červeno-zlatý stromek je nadčasová klasika, která nikdy nezestárne. Tato dvoubarevná kombinace je skvělá, pokud chcete mít stromek, který vypadá klasicky a působí svěže. Snažte se vyvážit poměr zlatých a červených vánočních ozdob. Doporučujeme zvolit jantarová světla, která se hodí ke zlatým ozdobám. Červeno zlatý vánoční stromek můžete doplnit i jinými barvami, ale vyhněte se bílé, stříbrné a zelené.

shutterstock 1197529999

Bílo-zlatý vánoční stromek

Ať už se rozhodnete pro živý nebo umělý vánoční stromek, bílou a zlatou barvou nikdy nic nezkazíte. Pokud se vám líbí vánoční stromek zdobený bílými prvky, ale působí na vás příliš chladně, zkombinujte ho s prvky v teplých barvách. K bílým prvkům se hodí lesklé zlaté ozdoby. Oba odstíny jsou oblíbené vánoční barvy. Bílý a zlatý vánoční stromek bude vypadat klasicky a moderně zároveň. Proto je vhodný do každého interiéru.

shutterstock 774454681

Bílo-stříbrný vánoční stromek

Inspirujte se matkou přírodou, která v zimě zdobí krajinu krásnými bílými a stříbrnými barvami – odrážející se v hromadách sněhu. Bílý a stříbrný stromek vypadá jednoduše a nápadně, stejně jako sníh venku. Vyberte si krémově bílé ozdoby a zkombinujte je s třpytivými stříbrnými prvky.

Náš tip: Bílo-stříbrný vánoční stromek doplňte lesklými girlandami a světýlky vyzařující studené světlo.

shutterstock 1257515551

Modro-stříbrný vánoční stromek

Při zdobení vánočního stromku nemusíte volit jen klasickou červenou nebo zlatou barvu. Jakmile vytvoříte základ se stříbrnými ozdobami, můžete stromek doplnit prvky ve světle modré barvě. Přestože je tato barva v paletě vánočních odstínů neobvyklá, vnese do vašeho domova elegantní nádech.

Náš tip:Při výběru světle modrého stromku se rozhlédněte po svém interiéru. Pokud už v interiéru nějaké světle modré prvky jsou, zvolte vánoční ozdoby v podobném odstínu.

shutterstock 449371771

Červeno-bílý vánoční stromek

Červené a vínové girlandy doplněné bílými dekoracemi, jako jsou sněhové vločky nebo háčkované ozdoby, dodají vašemu domovu příjemnou atmosféru. Jedná se o klasickou vánoční barevnou kombinaci, která nikdy nic nezkazí. Strom v těchto odstínech se hodí zejména do prostoru, který již obsahuje některé prvky červené nebo bílé barvy. Použijte klasické červené mašle a rozmístěte je po celém vánočním stromku.

shutterstock 1233160837

Růžový vánoční stromeček

Růžová možná není první barva, která vás napadne při pomyšlení na Vánoce, ale věřte mi, že růžový vánoční stromek může vypadat opravdu kouzelně. Růžová barva působí v interiéru svěže a romanticky. Zkuste ji zkombinovat se zlatou nebo bílou. Při výběru světel na stromek vybírejte žárovky, které vydávají studené bílé světlo.

shutterstock 1881183721

Vánoční stromek ozdobený stuhou

Stužka je nenápadný detail, který může vánoční stromek opravdu pozvednout. Pokud chcete letos něco změnit, připevněte na vrchol vánočního stromku místo hvězdy nadměrnou stuhu. Strom bude vypadat vyšší a elegantnější.

shutterstock 543222562

Alternativní vánoční stromek

Pokud vás už omrzel obyčejný vánoční stromeček a chcete vyzkoušet něco nového, budou pro vás následující nápady více než vhodné.

Dřevěný vánoční stromek

K výrobě minimalistického vánočního stromku použijte staré kusy dřevěných palet. Jednotlivé palety jednoduše připevněte k základnímu kusu dřeva a vytvořte strom. Jakmile je dřevěný strom hotový, můžete ho s dětmi natřít barvou na dřevo. Nezapomeňte, že ručně vyrobené dárky se skvěle hodí pod vlastnoručně vyrobený stromeček.

shutterstock 1875898660

Nástěnný vánoční stromek

Vyrobte si závěsný vánoční stromek. Pomocí provázku nebo lana a větví vytvořte tvar vánočního stromku. Zavěste ji na zeď a ozdobte ji vánočními koulemi nebo přírodními ozdobami.

shutterstock 2085195808

Perníkový vánoční stromek

A také můžete dát šanci perníkovému vánočnímu stromku. Upečte vánoční perníčky, ozdobte je společně se svými blízkými a pověste je na stromeček. Z těchto doma vyrobených ozdob budete mít opravdu radost.

shutterstock 146941745
Veronika Rutkovská
Veronika Rutkovská
Jsem mladá holka, která si razí cestu v IT prostředí. Věnuji se správě obsahu a copywritingu. Jsem vášnivá cestovatelka (dokonce na to mám i školu:)) a čtenářka. Psát mě baví především o všem, co je spojené s bydlením, ale ráda vám po důkladné rešerši předám rady ohledně všemožných témat nebo vás ráda pozvu na různé eventy spojené s bydlením a home decorem. Když zrovna neťukám do počítače, tak si ráda zajdu do sauny, do kavárny, nebo jiného příjemného prostředí. Doma pak po večerech maluju digitální ilustrace a víkendy ráda trávím sledováním Formule 1.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here