Tapetové trendy, po kterých designéři šílí
T

Tapety dokáží více než tradiční výmalba. Dokonale osvěží místnost a dodají interiéru tu správnou atmosféru. Jaké trendy se v tapetovém světě stále drží? Zeptali jsme se interiérových designérů, aby nám prozradili, které tapetové motivy jsou ty pravé pro moderní a neotřelý interiér.

30094-3 tapety na zeď DIMEX 2017 - vliesové tapety 300943
30094-3 tapety na zeď DIMEX 2017 – vliesové tapety 300943

Nejsou vzory jako vzory

Podle Paula Taylora, stylisty Graham & Brown, stále letí různé geometrické vzory. Jakmile se k nim však přidají moderní pastelové barvy, výsledek naprosto ohromí. Podle návrháře jde o změkčující ženský dotek ve světě mužské geometrie. Osobně návrhář propadl kouzlu geometrické iluze. Volí proto také zajímavé tapety, které na pohled připomínají trojrozměrné obrazy.

TIP: Ani v dětském pokoji se nespletete s geometrií spojenou s pastelovými tóny. Dětský pokoj získá hravou atmosféru.

Grafický vzhled

Rozsáhlé geometrické vzory miluje také Charlotte Cosby, vedoucí kreativy Farrow & Ball. Podle ní je geometrie stálým trendem, avšak čas od času se měnícím. Zatímco jindy byly v popularitě obvyklé a nadčasové pruhy, dnes jsou to složité grafické motivy, často v kontrastních barvách. Podle Charlotte dodávají interiéru osobitý a dynamický vzhled.

TIP: Osobité retro grafické vzory sluší jídelně i obytné zóně. Máte odvahu protkat váš domov osobitým charakterem?

Vliesové tapety na zeď Zuhause Wohnen 3 54728, Vintage Bird oranžové, rozměr 10,05 m x 0,53 m, MARBURG
Vliesové tapety na zeď Zuhause Wohnen 3 54728, Vintage Bird oranžové, rozměr 10,05 m x 0,53 m, MARBURG

Tapeta jako umělecké dílo

Tapety jako umění, to je trend dnešní doby podle Davida Mottersheadea, ředitele společnosti Little Green. Podle jeho vlastních slov lidé více inklinují k tapetování z několika důvodů. Dává jim to prostor vyjádřit svou osobnost a dodat svému domovu jisté dědictví. Sám David dává přednost tmavším, náladovým tapetám, které obsahují hloubku, stejně jako sofistikovanost. Květinové či jiné malované vzory podle něj sluší koupelnám i kuchyním, kde prosytí atmosféru přívětivou a radostnou náladou.

TIP: Odolné kvalitní tapety je skutečně možné použít i ve vlhkém prostředí, jako například v koupelně. Jsou navíc omyvatelné, takže říkáme – proč ne?

Tapety digitálně

Digitální doba přináší neomezené možnosti vzhledu tapety. To zaujalo také Ottoline De Vires, designérku. Má ráda pestrou variabilitu výběru – od minimalistických jednoduchých motivů až po ty barevné a složité. Osobně by vsadila na tapety s příběhem. Autorské tapety jsou to pravé!

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

TIP: Nebojte se kombinovat různé vzory a motivy. Docílíte unikátního vyznění. Buďte sami sebou, to je totiž nejvíce trendy!

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here