Tapety dokáží více než tradiční výmalba. Dokonale osvěží místnost a dodají interiéru tu správnou atmosféru. Jaké trendy se v tapetovém světě stále drží? Zeptali jsme se interiérových designérů, aby nám prozradili, které tapetové motivy jsou ty pravé pro moderní a neotřelý interiér.

30094-3 tapety na zeď DIMEX 2017 - vliesové tapety 300943
30094-3 tapety na zeď DIMEX 2017 – vliesové tapety 300943

Nejsou vzory jako vzory

Podle Paula Taylora, stylisty Graham & Brown, stále letí různé geometrické vzory. Jakmile se k nim však přidají moderní pastelové barvy, výsledek naprosto ohromí. Podle návrháře jde o změkčující ženský dotek ve světě mužské geometrie. Osobně návrhář propadl kouzlu geometrické iluze. Volí proto také zajímavé tapety, které na pohled připomínají trojrozměrné obrazy.

TIP: Ani v dětském pokoji se nespletete s geometrií spojenou s pastelovými tóny. Dětský pokoj získá hravou atmosféru.

Grafický vzhled

Rozsáhlé geometrické vzory miluje také Charlotte Cosby, vedoucí kreativy Farrow & Ball. Podle ní je geometrie stálým trendem, avšak čas od času se měnícím. Zatímco jindy byly v popularitě obvyklé a nadčasové pruhy, dnes jsou to složité grafické motivy, často v kontrastních barvách. Podle Charlotte dodávají interiéru osobitý a dynamický vzhled.

TIP: Osobité retro grafické vzory sluší jídelně i obytné zóně. Máte odvahu protkat váš domov osobitým charakterem?

Vliesové tapety na zeď Zuhause Wohnen 3 54728, Vintage Bird oranžové, rozměr 10,05 m x 0,53 m, MARBURG
Vliesové tapety na zeď Zuhause Wohnen 3 54728, Vintage Bird oranžové, rozměr 10,05 m x 0,53 m, MARBURG

Tapeta jako umělecké dílo

Tapety jako umění, to je trend dnešní doby podle Davida Mottersheadea, ředitele společnosti Little Green. Podle jeho vlastních slov lidé více inklinují k tapetování z několika důvodů. Dává jim to prostor vyjádřit svou osobnost a dodat svému domovu jisté dědictví. Sám David dává přednost tmavším, náladovým tapetám, které obsahují hloubku, stejně jako sofistikovanost. Květinové či jiné malované vzory podle něj sluší koupelnám i kuchyním, kde prosytí atmosféru přívětivou a radostnou náladou.

TIP: Odolné kvalitní tapety je skutečně možné použít i ve vlhkém prostředí, jako například v koupelně. Jsou navíc omyvatelné, takže říkáme – proč ne?

Tapety digitálně

Digitální doba přináší neomezené možnosti vzhledu tapety. To zaujalo také Ottoline De Vires, designérku. Má ráda pestrou variabilitu výběru – od minimalistických jednoduchých motivů až po ty barevné a složité. Osobně by vsadila na tapety s příběhem. Autorské tapety jsou to pravé!

TIP: Nebojte se kombinovat různé vzory a motivy. Docílíte unikátního vyznění. Buďte sami sebou, to je totiž nejvíce trendy!

Předchozí článek4 skvělé nápady, jak využít zahradní domek
Další článekCo vše zvážit při pořízení úložného boxu na zahradu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno