Sváteční oblečení pro muže nejen na rodinné oslavy
S

Formální oblečení na různé příležitosti má pevně daná pravidla, ale jaké oblečení si obléct, pokud jde o neformální rodinnou oslavu nebo výročí s partnerkou? Neformální styl oblékání může být pro mnohé muže daleko těžší záležitostí, než pevně daný řád, který se ukrývá u dress code stylu. V tomto článku se vám budeme snažit přiblížit několik příležitostí a elegantně vyřešit dilema, co si vzít na sebe.

Stres ohledně oblékání nemívají jen ženy, ale i muži mohou tápat. Určitě ale mějte na paměti, že se v první řadě musíte cítit v pohodě a bez omezení. Protože u rodinných oslav jde především o příjemně strávený čas.

Je velmi důležité si pro začátek říct, kde se bude daná oslava konat. Jestliže si pozvete rodinu k sobě domů, budou zde platit jiná pravidla, než když budete mít slavnostní oběd v restauraci. Neformální styl oblékání má několik důležitých bodů, které je zapotřebí dodržovat.

Vedle určitě nešlápnete s výběrem chinos nebo baggy kalhot, které jsou v současné době velmi oblíbené. Pánská košile by měla být v kontrastním odstínu, nevolte tmavé kalhoty a tmavý vršek, ale ani naopak vše světlé. Kontrast je zde důležitý. Dbejte také na doplňky, které by měly na první pohled zaujmout a doplnit celkový vzhled. Žádoucí jsou hodinky, opasky a výrazná obuv, pokud půjdete do restaurace. Na domácí oslavy můžete u doplňků zvolnit a soustředit se spíše na barevné ladění kalhot a vršku.

Vždy je dobré zeptat se partnerky či osoby pořádající oslavu v jakém duchu bude tato sešlost vedena. Jestliže si vaši příbuzní oblečou klasické sako a společenské kalhoty a vy přijdete nevhodně obléknuti, může to být nepříjemná situace nejenom pro vás. Nebojte se zeptat. Také barevné odstíny jsou klíčové, hostitel může mít oblíbenou barvu, a proto je alespoň jeden barevný prvek ve vašem outfitu vhodné nakombinovat v odstínu dané barvy.

3

Rodinné oslavy

Důležité je vědět, zda je oslava pojmuta neformálně a budete se zdržovat jen v úzkém kruhu rodinném a nebude potřeba sako, společenské kalhoty a kravata. Jestliže se jedná o akci, kde není zapotřebí dress code, ale nechcete na ní přece jen přijít v džínách a triku, máme pro vás několik ověřených tipů.

  • Chinos světlé kalhoty a tmavě šedá pánská košile s dlouhým rukávem
  • Tmavé baggy kalhoty a béžová polokošile
  • Svetr a tmavě modré společenské kalhoty pro chladnější dny

Výročí a Valentýn

Tím pravým oblečením pro slavnostní čas strávený s vaší polovičkou, jsou tmavé kalhoty a košile s velmi jemným motivem. Ideální je abstraktní motiv, který nebude kontrastní s dominantní barvou. Nezapomeňte na pěkný doplněk v podobě hodinek či opasku.

  • Baggy tmavě modré kalhoty, hnědé lakované boty a světlá pánská košile
  • Tmavě šedé společenské kalhoty, černé boty a pastelová nezářivá košile
  • Černé kalhoty a světle šedá polokošile
4

Vánoce a další svátky

Dodržuje-li vaše rodina tradice, je dobré vědět, v čem bude oblečena vaše partnerka. Zkuste za ní přijít a zeptat se na barvy, které bude mít na sobě a podle toho zvolte svůj outfit. Uvidíte, že bude mile překvapena. Pro sváteční večeři volte nejlépe tmavé kalhoty a světlý vršek, u svátečního obědu by měly být barvy naopak.

  • Černé baggy kalhoty a pánská košile dle partnerky
  • Společenské kalhoty, nápadný pásek a světlá košile
  • Chinos béžové kalhoty a tmavá košile, pozor košile by neměla být černá

Dobrá rada na závěr

Pro všechny muže, kteří se chtějí cítit v pohodě a přesto na úrovni, máme jeden tip na závěr. Tak jako u formálního stylu oblékání i u rodinných oslav platí pravidlo, že čím pozdější doba oslavy je, tím tmavší kousek oblečení je vhodné si obléct. Koná-li se rodinný oběd, můžete zvolit světlé chinos kalhoty a košili s dlouhým rukávem, máte-li se obléct na štědrovečerní tabuli, je vhodné mít tmavé kalhoty a světlou košili. Dalším důležitým bodem je délka rukávu, vždy je vhodné volit dlouhý rukáv u košile, výjimka je zahradní párty s grilováním.

2

Nebojte se experimetovat a sladit se s partnerkou, uvidíte, že nejenom ona to velmi ocení. Jestliže se chcete cítit po celou dobu v pohodě, je důležité také vybírat kvalitní materiál. Jasnou volbou by měla být kombinace bavlny a elastanu nebo polyesteru. Dbejte však na to, aby byla pánská košile z většiny tvořena bavlnou. Vytvořte si pohodlný outfit, který budete milovat, na trhu existuje nespočet kombinací je jen na vás, které dáte zelenou.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here