Sváteční oblečení pro muže nejen na rodinné oslavy
S

Formální oblečení na různé příležitosti má pevně daná pravidla, ale jaké oblečení si obléct, pokud jde o neformální rodinnou oslavu nebo výročí s partnerkou? Neformální styl oblékání může být pro mnohé muže daleko těžší záležitostí, než pevně daný řád, který se ukrývá u dress code stylu. V tomto článku se vám budeme snažit přiblížit několik příležitostí a elegantně vyřešit dilema, co si vzít na sebe.

Stres ohledně oblékání nemívají jen ženy, ale i muži mohou tápat. Určitě ale mějte na paměti, že se v první řadě musíte cítit v pohodě a bez omezení. Protože u rodinných oslav jde především o příjemně strávený čas.

Je velmi důležité si pro začátek říct, kde se bude daná oslava konat. Jestliže si pozvete rodinu k sobě domů, budou zde platit jiná pravidla, než když budete mít slavnostní oběd v restauraci. Neformální styl oblékání má několik důležitých bodů, které je zapotřebí dodržovat.

Vedle určitě nešlápnete s výběrem chinos nebo baggy kalhot, které jsou v současné době velmi oblíbené. Pánská košile by měla být v kontrastním odstínu, nevolte tmavé kalhoty a tmavý vršek, ale ani naopak vše světlé. Kontrast je zde důležitý. Dbejte také na doplňky, které by měly na první pohled zaujmout a doplnit celkový vzhled. Žádoucí jsou hodinky, opasky a výrazná obuv, pokud půjdete do restaurace. Na domácí oslavy můžete u doplňků zvolnit a soustředit se spíše na barevné ladění kalhot a vršku.

Vždy je dobré zeptat se partnerky či osoby pořádající oslavu v jakém duchu bude tato sešlost vedena. Jestliže si vaši příbuzní oblečou klasické sako a společenské kalhoty a vy přijdete nevhodně obléknuti, může to být nepříjemná situace nejenom pro vás. Nebojte se zeptat. Také barevné odstíny jsou klíčové, hostitel může mít oblíbenou barvu, a proto je alespoň jeden barevný prvek ve vašem outfitu vhodné nakombinovat v odstínu dané barvy.

3

Rodinné oslavy

Důležité je vědět, zda je oslava pojmuta neformálně a budete se zdržovat jen v úzkém kruhu rodinném a nebude potřeba sako, společenské kalhoty a kravata. Jestliže se jedná o akci, kde není zapotřebí dress code, ale nechcete na ní přece jen přijít v džínách a triku, máme pro vás několik ověřených tipů.

  • Chinos světlé kalhoty a tmavě šedá pánská košile s dlouhým rukávem
  • Tmavé baggy kalhoty a béžová polokošile
  • Svetr a tmavě modré společenské kalhoty pro chladnější dny

Výročí a Valentýn

Tím pravým oblečením pro slavnostní čas strávený s vaší polovičkou, jsou tmavé kalhoty a košile s velmi jemným motivem. Ideální je abstraktní motiv, který nebude kontrastní s dominantní barvou. Nezapomeňte na pěkný doplněk v podobě hodinek či opasku.

  • Baggy tmavě modré kalhoty, hnědé lakované boty a světlá pánská košile
  • Tmavě šedé společenské kalhoty, černé boty a pastelová nezářivá košile
  • Černé kalhoty a světle šedá polokošile
4

Vánoce a další svátky

Dodržuje-li vaše rodina tradice, je dobré vědět, v čem bude oblečena vaše partnerka. Zkuste za ní přijít a zeptat se na barvy, které bude mít na sobě a podle toho zvolte svůj outfit. Uvidíte, že bude mile překvapena. Pro sváteční večeři volte nejlépe tmavé kalhoty a světlý vršek, u svátečního obědu by měly být barvy naopak.

  • Černé baggy kalhoty a pánská košile dle partnerky
  • Společenské kalhoty, nápadný pásek a světlá košile
  • Chinos béžové kalhoty a tmavá košile, pozor košile by neměla být černá

Dobrá rada na závěr

Pro všechny muže, kteří se chtějí cítit v pohodě a přesto na úrovni, máme jeden tip na závěr. Tak jako u formálního stylu oblékání i u rodinných oslav platí pravidlo, že čím pozdější doba oslavy je, tím tmavší kousek oblečení je vhodné si obléct. Koná-li se rodinný oběd, můžete zvolit světlé chinos kalhoty a košili s dlouhým rukávem, máte-li se obléct na štědrovečerní tabuli, je vhodné mít tmavé kalhoty a světlou košili. Dalším důležitým bodem je délka rukávu, vždy je vhodné volit dlouhý rukáv u košile, výjimka je zahradní párty s grilováním.

2

Nebojte se experimetovat a sladit se s partnerkou, uvidíte, že nejenom ona to velmi ocení. Jestliže se chcete cítit po celou dobu v pohodě, je důležité také vybírat kvalitní materiál. Jasnou volbou by měla být kombinace bavlny a elastanu nebo polyesteru. Dbejte však na to, aby byla pánská košile z většiny tvořena bavlnou. Vytvořte si pohodlný outfit, který budete milovat, na trhu existuje nespočet kombinací je jen na vás, které dáte zelenou.

Nové články

Podobné články

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno