Střešní byty: 7 výhod bydlení v podkroví
S

Někdo je miluje, jiný je k nim spíše zdrženlivý. Řeč je o podkroví, konkrétně podkrovních bytech. Jaké je specifikum tohoto prostoru? A co byste měli vzít v potaz? Sepsali jsme pro vás 7 výhod, které vás možná trošku přesvědčí o tom, že bydlení na půdě je zkrátka boží!

1.Skvělé výhledy

Výhledy do okolí, které vám může takový stropní byt poskytnout, jsou opravdu k nezaplacení. V noci vás okouzlí obloha plná hvězd, přes den zase výhledy do okolí bez toho, aniž by vám někdo koukal do oken. Stejně tak ale musíte počítat s drobnějšími ústupky – když bude pršet, bude déšť hlučnější. Když bude sněžit, hrozí, že sníh nebudete odhazovat jen z auta a příjezdové cesty, ale i z oken. Také budete muset myslet na to, abyste měli zavřená okna, kdykoliv byt opustíte. Je to ale všechno jen o zvyku.

pexels anna shvets 5262480

2. Trámy

Podkroví skýtá spoustu originálních prvků, které v interiéru můžete skvěle využít. Jsou to třeba trámy, které prostor krásně rozčlení a dodají mu rustikální a industriální vzhled. Mohou to být také cihlové stěny, dřevěné podlahy a schody nebo odhalený beton. To vše vám dodá jedinečný prostor, který nebude mít doma každý.

attic

3. Členitost prostoru

Díky trámům máte také více možností, jak členit prostor. Mohou poskytnout přirozenou zástěnu nebo oddělit prostor na zábavu a na spánek. Díky jejich nosnosti na ně můžete nainstalovat závěsy nebo posuvné dveře, nebo prostor rozčlenit na zóny přirozeně. Stejně tak poskytnou řešení pro praktické vychytávky – můžete na ně umístit třeba televizi, knihovnu, barový stolek nebo světýlka.

attic 1

4. Více soukromí

Skvělé je, že vám nikdo nebude koukat do oken. Pokud tedy nemáte vedle sebe postavený mrakodrap. Také ale neuslyšíte dupat sousedy, maximálně oni uslyší vás. Nejvyšší patro a zašikmená střecha vám poskytnou tolik soukromí, že za chvíli nebudete vědět, co s ním.

attic1

5. Úspora za elektřinu

Nejen díky světlu, ale také fyzice budete mít v domě větší teplo. Teplo totiž vstoupá vzhůru a tak se stropní byt snadno ohřeje už z nižších pater. Ale to mluvíme jen o zimních měsících. Teplo tam totiž budete mít i v létě. To jen abychom vám nemazali med kolem pusy. Je to zkrátka věc, se kterou se musí počítat. A třeba vyřešit klimatizací.

attic5

6. Více světla

Jednou z největších výhod je také prosvětlení bytu. Přinést do bytu přirozené sluneční světlo totiž není tak složité jako u nižších bytových jednotek. Pokud má váš (aktuální nebo budoucí) podkrovní byt dostatek oken, máte zkrátka vyhráno. A minimálně během léta máte zaručeno, že všechny pokojovky, co máte doma, doslova vypučí z květináčů blahem.

attic4 1

7. Specifické rozměry

Poslední bod je výhoda a nevýhoda v jednom. Specifičnost prostoru totiž velmi často neumožňuje instalaci sériově vyráběného nábytku a je třeba řešení na míru. To se ale ve finále může vyplatit – svědčí to prostoru. Díky nábytku od truhlářů využijete celý prostor daleko efektivněji a opět vám zaručí domácnost, která bude originální a jiná. Také si můžete jednotlivé skříně uzpůsobit podle sebe a svého užívání.

attic 2

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here