Stoly z motoru a další interiérové vychytávky pro milovníky aut
S

Automobilových nadšenců je na světě jak máku. Motorová vozidla a vše, co se jich týká, jsou zásadní součástí jejich životů. Jsou alfou a omegou jejich volného a často i pracovního času. Proto se rádi obklopují věcmi, které jim jejich vášeň připomínají. Doma jsou to často plakáty nebo různé drobnosti. V dnešní době je ale možné zajít mnohem dál.

Zdroj: <a href="https://manungso.com/automotive-furniture/">Manungso.com</a>
Zdroj: Manungso.com

Proč se spokojit s autem v garáži, když mnoho z něj můžete přenést i do interiéru vlastního domu nebo bytu? Že to zní jako hloupost? Ve skutečnosti je to nejen fakt, ale i moderní fenomén. Komponenty z motorových vozů totiž mohou posloužit k výrobě funkčního vybavení a nábytku. Majitelé šikovných rukou si mohou takové doplňky vyrobit sami. Ale zoufat nemusí ani ti, kteří si na vlastnoruční tvorbu netroufnou, byť třeba jen kvůli časové náročnosti. Možností k nákupu je víc než dost.

Stačí zapojit fantazii

Realizace nábytku, který nějakým způsobem odkazuje na motorismus, je jednoznačně vysoce kreativní záležitostí a vyžaduje dostatek fantazie. Co vše by se dalo z auta nebo třeba motorky použít? A jakým způsobem? Nic vás nenapadá? Inspirujte se nejpopulárnějšími možnostmi.

Zdroj: <a href="https://manungso.com/automotive-furniture/">Manungso.com</a>
Zdroj: Manungso.com

Stoly z motoru, autosedačky a další…

Mohou to být například konferenční stoly z motorů. Motor reprezentativního vzhledu slouží v tomto případě jako podstavec pro desku. Ta je obvykle skleněná, aby byla celá nádhera dobře vidět. A tím to nekončí. Pro výrobu většího stolu lze použít třeba i celou upravenou přední nebo zadní část vozu. Zvolit můžete retro nebo sportovní model. Dokonalý a originální kousek je na světě. Samozřejmě, většinou volba motoru asi nepadne na tříválec ze Škody Kamiq, ale spíše na nejméně osmiválcový motor, ideálně do tvaru V nebo W. V inzerci pak ale najdeme i stolek třeba z legendární 1.9TDI PD pro fanoušky úsporné jízdy za čtyři litry nafty a Octavie první generace.

Komponenty z aut a jiných vozů lze samozřejmě použít i při výrobě dalšího vybavení. Například gaučů, sedaček, postelí, kulečníkových nebo barových stolů a mnoha jiných věcí.

Zdroj: <a href="https://manungso.com/automotive-furniture/">Manungso.com</a>
Zdroj: Manungso.com

Nenechte vůz napospas šrotišti

Jak už bylo řečeno, spoustu těchto kousků lze zakoupit i hotových. Většina výrobků je nicméně soukromým dílem nadšenců, a tak obvykle zůstávají v jejich obývacích pokojích nebo ložnicích. Jestliže vám v garáži zahálí pěkný kousek, který vypadá navenek dobře, ale na brázdění silnic už se z nějakého důvodu nehodí, možná najdete způsob, jak mu dopřát nový život v interiéru.

Nejen pro staré mládence

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Bytové doplňky a vybavení s vůní benzínu budou lákat především muže. Ale dnes se už i mezi příslušnicemi něžného pohlaví najde dostatek auto moto milovnic. Nabízí-li navíc daný kousek originální a exkluzivní design, jistě jej žádná paní domu nevyhodí na ulici. Vždyť některé motory skutečně nemají daleko k uměleckému dílu.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here