Stínění oken spojuje krásu a praktičnost
S

Někdy potřebujete ovlivnit, kolik světla do místnosti proniká. V takových případech se o slovo hlásí stínění oken respektive různé stínící systémy. Jejich výběr je velmi důležitý, protože ovlivňuje celý vzhled interiéru. Pokud preferujete styl, vyplatí se chvíli hledat a nespokojit se s obyčejným provedením.

Obývací pokoj se záclonami - zdroj
Obývací pokoj se záclonami – zdroj

Kusové záclony začínají nudit

Jedním z nejběžnějších způsobů stínění je využití záclon. Bílé kusové záclony mají obrovskou výhodu v tom, že je stačí pouze pověsit a nařasit, nicméně jejich vzhled začíná nudit. Třebaže jsou dostupné s různými vzory, nenabízí již nic nového. Jinými slovy nedokáží překvapit.

Zajímavější volbou jsou tak záclony v metráži. Přichází s mnohem širší nabídkou materiálů a barev. Velmi trendy jsou záclony s potiskem, případně celobarevné kusy v pastelových barvách. Luxusně působí také vzdušné organzy.

Závěsy by měly ladit

Vedle záclon vám stínění oken mohou poskytnout také závěsy. Jejich výhodou je schopnost nejen ochránit vás před slunečními paprsky. Na základě zvoleného materiálu mohou fungovat také jako zvuková a tepelná izolace místnosti. V každém případě by však jejich vzhled měl ladit s celým interiérem. Pokud závěsy používáte společně se záclonami, jejich barevnost a struktura by k sobě měla bezpodmínečně pasovat.

Japonské stěny přináší eleganci

Mezi aktuální hity se řadí japonské stěny. Představují opravdu stylovou alternativu ke klasickým závěsům či vertikálním žaluziím. Skvěle se hodí do minimalistických interiérů. Při výrobě na míru můžete vybírat z opravdu široké nabídky dekorů a materiálů. Někteří výrobci umožňují dokonce dodání vlastní grafiky. Stejně tak je pouze na vás, zda-li se rozhodnete pro ruční ovládání, nebo dáte raději přednost elektrickému ovládání s dálkovým ovladačem. Japonské stěny se hodí pro zastínění větších ploch.

Zapomeňte na nudu

Znáte pouze bílé horizontální žaluzie? V tom případě je nejvyšší čas rozšířit si obzory. Dokonce i žaluzie mohou být velmi originální, když se rozhodnete pro pestré barvy, metalické povrchy a třeba i zajímavé povrchové úpravy jednotlivých lamel.

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Stínění oken by v moderním interiéru rozhodně nemělo být synonymem nudy. Naštěstí existuje opravdu mnoho způsobů, jak stínění udělat zajímavé. Nemluvě o tom, že samotná okna můžete navíc dekorovat různými samolepkami a předměty. Výsledek tak bude skutečným unikátem, který bude vyjadřovat váš vkus. Zcela nejlepší totiž je, když stínění spojuje krásu a praktičnost v jeden funkční celek.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here