Soukromí na balkoně a terase docílíte zástěnou z květináčů
S

Pomalu, ale jistě nastává doba, kdy se z našich domů a bytů přesouváme zpátky na balkony a terasy. Pojďme toho využít a připravit si je tak, aby nám v nich bylo příjemně. Jedním z důležitých požadavků je totiž soukromí, abychom si mohli nerušeně číst, opalovat se, relaxovat. Jak jej docílit, aby váš terasový prostor byl skutečně jen váš?

Nedostatek soukromí – to je problém, který řeší mnoho majitelů balkonů a teras zejména v bytových domech, kdy na terasu vidíte už z ulice, anebo vás limituje výhled na protější dům. Problém můžete elegantně vyřešit!

Zástěna a zeleň v jednom

Jedním z nejefektivnějších způsobů je zástěna z květináčů. Plní funkci zástěny na terase a zároveň vytváří prostředí plné zeleně. Praktické jsou sklolaminátové květináče, které díky své nízké hmotnosti můžete bez problému umístit i po celém obvodu zábradlí a nebudete limitovaní omezenou nosností terasy.

TIP: Na zástěny z květináčů se specializuje třeba e-shop Svetkvetinacu.cz, kde vám v případě potřeby mohou vyrobit květináče i na zakázku. Květináče mohou odlehčit díky zvýšenému dnu, zároveň jsou doplněny o izolaci, která rostliny chrání před horkem i zimou.

Nepostradatelným příslušenstvím pro venkovní květináče je systém odtokových trubic, které odvádějí přebytečnou vodu, aby nepoškozovala fasádu domu. Konstrukce velkých květináčů je zpevněná také výztuhou, která brání deformaci bočních stěn vahou substrátu.

1267
Foto: Eshop-kvetinace.cz

Jaké květináče jsou vhodné na terasu?

Vybírat můžete již zmíněné sklolaminátové květináče, květináče z vláknocementu připomínající vzhledem beton, nebo pak klasické dřevěné. Na terasu je třeba vybírat ty květináče, které splňují určité požadavky. Měly by být lehké, mrazuvzdorné a v neposlední řadě by mělo být ve dně pár otvorů pro odtékání přebytečné vody, díky čemuž zabráníte přelití rostlin a následnému uhnívání kořínků.

Materiál květináčů

Sklolaminátové květináče jsou tvořeny z plastu, který je lehký a mimořádně odolný díky výztuži ze skleněných vláken. Jsou ideální pro celoroční použití, najdete je v široké nabídce barev a provedení a jsou barevně stálé a odolné.

4649 2864 4
Foto: Eshop-kvetinace.cz

Dřevěné květináče můžete volit s kovovými prvky nebo klasickou variantu bez nich. Textura dřeva doplní terasu či balkon o další přírodní materiál, pokud žijete uprostřed městské zástavby, je to ideální způsob jak dostat kousek přírody blíž k vám.

4649 2864 3
Foto: Eshop-kvetinace.cz

Květináče z vláknocementu jsou ideálním materiálem pro doplnění teras moderních domů. Vláknocement vypadá jako klasický betonový květináč, ale na rozdíl od něj je lehké a beton pouze připomíná vzhledem a texturou. V zimě květináčům nevadí mráz ani nepříznivé počasí, zároveň jsou stabilní a atraktivní.

4649 2864 1
Foto: Eshop-kvetinace.cz

Pískovcové květináče využijete tehdy, budete-li chtít zajímavý a originální doplněk. Materiál je odolný proti mrazu a má jemný porézní povrch. U nich si ale pohlídejte nosnost, je to zároveň těžší materiál, za který si také připlatíte.

4649 2864 2
Foto: Eshop-kvetinace.cz

Květináče z odolného plastu jsou populární už nějaký ten pátek. Materiál je jednak odolný, lehký, jednak nevyžaduje žádnou speciální péči. Potěší vás také svou cenou, jelikož se jedná o cenově dostupnou variantu.

4649 2864
Foto: Eshop-kvetinace.cz

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here