Skončete se špatným spaním
S

Pokud se pro probuzení necítíme úplně svěže, ne vždy jsou za tím jen vaše starosti, noční přemítání nebo pracovní stres uplynulých dní, který vám nedá spát. Pro kvalitní spánek je zapotřebí samozřejmě mnohem více.

Antidekubitní matrace - zdroj
Antidekubitní matrace – zdroj Polstelino

Nebudeme tady zmiňovat, že bychom si měli večer chodit lehnout s čistou hlavou, bez zbytečných starostí a spíše s prázdným žaludkem. Ne vždy se to každému z nás podaří a občas se tomu prostě nelze vyhnout. V dalších ohledech a faktorech kvalitního spánku však máme volbu a můžeme tak kvalitu našeho spánku do jisté míry ovlivnit.  

Nepodceňujte výběr matrace

Jedním z těch nejdůležitějších faktorů pro kvalitní spánek, který je zcela v našich rukou, je především matrace, na které trávíme noc. Měli bychom si vybrat takovou, na které se nám bude pohodlně usínat a z které nás ráno nebudou bolet záda. Vybrat tu vhodnou však nemusí být úplně snadné.

Rádi bychom vám dali zaručený typ, na tu nejlepší. Bohužel na to neexistuje tak jednoduchý recept. Nelze všeobecně říci, ta je ta pravá a tato ne. Nelze říci, že měkčí matrace znamená větší pohodlí, tvrdší matrace menší pohodlí nebo naopak. Každý z nás má své individuální a nezaměnitelné potřeby. Ať už se to týká jeho preferencí nebo jeho zdravotních potřeb.

Dostatečná tvrdost

Jedním z nejdůležitějších faktorů, který ovlivňuje správnou volbu matrace, je především její tvrdost. Existuje několik stupnic tvrdosti, přičemž každý výrobce používá jinou. Některé matrace naleznete pod číselným označením ve škále od 1 do 5, jiné jako velmi měkké, měkké, tvrdé a tak dále. Je vždy lepší vyzkoušet si matraci přímo v kamenném obchodě, než si ji bez prověření objednávat z internetového obchodu. Budete si tak jistí, jaká tvrdost vám opravdu vyhovuje.

Eureka Zeus Aloe Vera 21 cm 80x200
Eureka Zeus Aloe Vera 21 cm 80×200

Obecně jde říci, že měkké matrace jsou vhodnější pro ženy či osoby s nižší váhou. Muži preferují spíše tvrdší matrace. Existuje však i možnost dvojí tvrdosti, a to v případě manželských matrací. Každý z párů si tak může vybrat to, co vyhovuje právě jemu.

Matrace samozřejmě není jen o její tvrdosti. Samotnou matraci dále ovlivňují faktory, jako je například materiál, z kterého je vyrobena, nebo potahový materiál. Matrace se vyrábějí pružinové, latexové či pěnové. Dnes již nemusíte mít strach z toho, že vás časem pružiny začnou tlačit do kloubů. Matrace jsou vyráběny z kvalitních materiálů a je jen na vás, který vám bude vyhovovat.

Nezapomínejte však, že matrace je investice, kterou neděláte každý den. Potřebuje tedy zprvu řádně promyslet a po její koupi vyžaduje i řádnou a pečlivou péči. Je potřeba prát její potah, matraci pravidelně větrat a čas od času otočit.

Máte vybráno?

Doufáme, že jsme vám přece jen pomohli při výběru ideální matrace, trochu vám usnadnili rozhodování či vás jen drobet nasměrovali k té pravé. Výběr matrace však není radno podcenit, a proto je vždy lepší obrátit se na erudovaného odborníka, který má v této oblasti roky praxe. Jedním z nich, který by vám mohl být jistě nápomocný, je právě návod od Postelíno. Ta se zabývá touto problematikou a poskytne vám zkušené a cenné rady, které jistě oceníte každé další ráno.  

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here