Sklo v bytě: Šílenost nebo trendy nápad?
S

Taky si říkáte, že pokud už si pořídit sklo do bytu, tak jedině v podobě dekorační vázy, křišťálového servisu po babičce a několika nezbytných zrcadel? Ještě jsme zapomněli na cylindry na lustru v obývacím pokoji.

Moderní skleněná stěna - ilustrační obrázek, zdroj
Moderní skleněná stěna – ilustrační obrázek, zdroj

Vždyť sklo působí křehce a zejména v rodině s malými dětmi by skleněný stolek neměl dlouhé trvání. Ale zdání klame. Dnešní typy skel jsou zase někde jinde než před nějakými deseti lety. Nechte se inspirovat v následujícím článku.

Sklo se prosazuje

O tom, že by se mohlo dát naklepávat řízky na jiném než umělohmotném nebo dřevěném prkénku, se našim babičkám jen zdálo. A přesto je to dnes možné. Seženete skleněné pracovní linky. Při jejich správné aplikaci na rovnou plochu jim neuškodí hned tak něco – ani ten sekáček na řízky.

Lidi obecně sklu nefandí ani z důvodu na pohled náročnější údržby. Komu by se chtělo neustále leštit větší plochy. Stačí zacákané zrcadlo v koupelně a předsíni. Pak doporučujeme si pořídit například kuchyňskou desku v matovaném (resp. kaleném) provedení. Tady se viditelných cákanců bát nemusíte. Údržba je jednoduchá, stačí setřít navlhčeným hadrem s trochou běžného saponátu.

Jak oživit byt sklem

Za největší výhody skel v interiéru je považováno jejich provzdušnění a optické zvětšení prostoru. Proto si lidé taky často pořizují zrcadlové skříně do ložnice nebo obývacího pokoje. Ale pojďme se společně podívat i na další možnosti, jak přidat skleněné prvky do vašeho domova.

Šatní skříň s posuvnými dveřmi se zrcadlem ALFA - dub sonoma
Šatní skříň s posuvnými dveřmi se zrcadlem ALFA – dub sonoma

V kuchyni už nemusíte zůstat u skleněných vitrín se svátečními servisy. Jak už bylo naznačeno výše, alternativ se sklem se využívá čím dál více i na pracovní desky a linky. Příkladem jsou i keramické desky, které na rozdíl od dlaždic jsou jednolité a nenáročné na údržbu.

Že skleněná deska může být jen transparentní (průhledná) nebo v matném provedení a to se vám nehodí k barevnému tónu vašeho interiéru? Tak i toto je vžitý omyl. Na trhu existuje tzv. sklo lacobel, které se vyznačuje vrstvou barevného laku. Ten je umístěn směrem k podkladu. Standardně pořídíte až kolem 25 různých odstínů, což zaručuje, že kuchyň sladíte ke každému barevnému odstínu. Nevýhodou naopak můžou být trošku vyšší pořizovací náklady. Tento problém jde vyřešit zakoupením výrazně levnější variantydrátoskla. Bohužel ho seženete pouze v jediné barevné variantě.

Sklo jako příčka

Konferenční stolek se skleněnou deskou je sice pěkný dekorační prvek i užitečné místo na servírování pochutin pro návštěvu, ale v případě malých dětí v domácnosti si ho raději odpustíte. Chcete-li přesto skleněné prvky v pokojích, pak si pořiďte šatní skříně se skleněnou přední stěnou.

Konferenční stolek Claire kulatý, 55 cm SCHDN0000066496 SCANDI
Konferenční stolek Claire kulatý, 55 cm SCHDN0000066496 SCANDI

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Znáte paravan, který se znovu vrací do popředí v interiéru a stále častěji ho můžeme najít jako moderní a mobilní alternativu k sádrokartonové příčce? Nemusíte ale zůstat pouze u něj, i tady nachází své uplatnění sklo. Respektive její variace v podobě tzv. designového grafoskla. O co se jedná? Mezi dvě skleněné desky je umístěna fólie s nějakou grafikou a vše je za vysoké teploty pevně spojeno k sobě. Můžete tak oddělit kuchyňský kout od jídelního stolu. Nebo obývací pokoj od celé kuchyně. Výběr motivů je taky jenom na vás – fotografie z letní dovolené vás každé ráno u snídaně příjemně naladí.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here