Servírovací stolek je pomocníkem doma i na zahradě
S

Servírovací stolek skutečně nepatří k výbavě běžné domácnosti. Pokud však potřebujete najednou servírovat jídlo a pití více lidem najednou, nebo naopak potřebuje rychle sklidit špinavé nádobí bez zbytečného chození sem a tam, je stolek skvělým pomocníkem. V rodinách s více členy a domácnostech, kde se dveře netrhnou, najde tento kus vybavení určitě využití. Podívejte se, podle čeho si servírovací stolek vybrat.

Inspirace od studia KP INTERIORS
Inspirace od studia KP INTERIORS

Jak chcete servírovací stolek využívat?

Při výběru servírovací stolku se musíte nejdříve rozhodnout, jakým způsobem ho chcete využívat. Budete s ním vozit několik talířů na zahradní párty? Nebo ho naopak potřebujete na drobnosti pro dva k večernímu sledování televize? Servírovací stolky jsou na trhu k dispozici v různých velikostech a provedeních. Ty nejmenší jsou na dva talíře a skleničky, ty největší mají naopak několik polic. Pohodlně v nich odvezete jídlo a pití pro více lidí. Před nákupem si tak promyslete, za jakých situací budete stolek nejvíce využívat.

CAMPAGNE Servírovací stolek
CAMPAGNE Servírovací stolek

Kolečka stolku jsou velmi důležitá

U každého servírovacího stolku jsou velmi důležitá kolečka. Některé modely mají pouze dvě kolečka a jejich přemisťování se tak podobá ovládání trakaře. Na lehčí zátěž a kratší jízdy to nevadí. Pro výjezdy s více pokrmy mimo hladkou podlahu se však více hodí provedení se čtyřmi dostatečně velkými kolečky a pevným madlem. U větších stolků by měla být součástí výbavy také brzda, které garantuje, že vám nedělní oběd společně se zákusky neodjede někam do křoví.

Vyberte si materiál a design stolečku

K nejlevnějším servírovacím stolečkům se řadí ty vyrobené kompletně z plastu. Jejich předností je nízká hmotnost a slušná odolnost. Na výběr však máte také stolky kovové, skleněné či dřevěné. Poslední zmíněná varianta může vypadat opravdu luxusně. Stačí vsadit na masivní provedení a exotiku. Skvělým příkladem je mahagonové či ebenové dřevo.

servírovací, barový stolek Famm Bar-7, sklo černé / chrom
servírovací, barový stolek Famm Bar-7, sklo černé / chrom

Servírovací stolek by měl v ideálním případě ladit se stylem vašeho interiéru. Je často v pohybu, a proto by měl pasovat nejen do kuchyně, ale také do dalších místností, kde se bude často nacházet. V dnešní době naštěstí již není problém sehnat stolek v libovolném vzhledu od retro stylu po modernu.

Servírovací stolek přiveze pohodlí

Je skvělé mít při grilování a posezení s přáteli vše při ruce bez toho, aby člověk musel každou chvilku odbíhat pryč. Servírovací stolky poskytují nabízí praktický úložný i pracovní prostor, který vám ušetří nejednu cestu do kuchyně.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here