7 rostlin, které dobře snášejí slunce a sucho
7

Chcete obohatit svůj záhon o rostliny, které snesou slunce i sucho? Takové rostliny jsou méně náročné na údržbu a jsou stále žádanější, protože i naše léta jsou stále teplejší. Pokud tedy hledáte zelené hrdiny, které si můžete i v letních měsících užívat, podívejte se na 7 nejlepších.

Rostliny, které dobře snášejí slunce a sucho

  1. Levandule lékařská
  2. Kopretina
  3. Řebříček obecný
  4. Rozchodník
  5. Šater plazivý
  6. Třapatka nachová
  7. Svíčkovec

Vlastnosti rostlin odolných vůči suchu

Rostliny, které dobře snášejí slunce a sucho se přirozeně přizpůsobily suchým a drsným podmínkám. Tyto rostliny lze proto dokonale vysadit do suché půdy. Nezapomeňte, že mladé rostliny si potřebují vybudovat silný kořenový systém, aby mohly skutečně suchu odolávat. Proto by v době výsadby měly tyto rostliny dostávat dostatek vody. Většina rostlin odolných vůči suchu navíc miluje sluneční svit. Takže pokud jsou vysazeny ve stínu, pravděpodobně méně pokvetou a budou ztrácet listy. Takže stručně řečeno: dejte tyto rostliny do suché půdy, na slunné místo a budou naprosto spokojené.

1. Levandule lékařská

Dokonalým příkladem rostliny, která snese slunce i sucho, je levandule. Tento krásný letní květ je samozřejmě známý svou silnou vůní, a proto je také velmi oblíbený mezi čmeláky a včelami. Levandule kvete v červnu až červenci a má ráda neúrodnou, křídovou půdu nebo menší květináč. Doporučujeme každý rok na jaře levanduli zastřihnout. Tím se zabrání tomu, aby rostlina pod povrchem dřevnatěla a byla neplodná.

shutterstock 1777906226 1024x576 1

2. Kopretina

Tato rostlina nepotřebuje prakticky žádnou péči, ale zato bujně roste! Ve skutečnosti kvete od května do října různobarevnými květy (bílými, růžovými i fialkovými) se žlutým středem. Tato opadavá trvalka má ráda své stanoviště na plném slunci a daří se jí v jakékoli propustné půdě.

shutterstock 1816510664 1024x682 1

3. Řebříček obecný

Tato rostlina je velmi vysoká (100-140 cm), ale díky dlouhým a tenkým stonkům zůstává velmi vzdušná. Jasně růžové květy kvetou od července do září – nejlépe na slunci a na dobře propustném místě. Řebříček se často kombinuje s dalšími sluncem milovanými a vysokými rostlinami.

Tip: Květina krásně kvete i ve váze!

shutterstock 2150768377 1024x682 1

4. Rozchodník

Tento sukulent kvete obrovskými nápadně růžovými květy od srpna do října. Dobře se vyjímá na skalce, na obrubě nebo v květináči na terase či balkoně a vytváří také krásné řezané květy. Rostlina je ráda na slunci, snese i lehký stín a má ráda propustnou půdu. Pokud je totiž půda příliš mokrá, krásné sukulenty uhnijí.

shutterstock 2034591497 1024x682 1

5. Šater plazivý

Šater je prostě nádherný. Tento obláček drobných bílých (nebo růžových) květů kvete od června do srpna a může dorůst výšky až 120 cm! Díky slunnému místu a půdě bohaté na živiny je tato rostlina vhodná pro milovníky skalek. Šater také potřebuje propustnou, vápenitou půdu.

shutterstock 1057584788 1024x678 1

6. Třapatka nachová

Tato rostlina upoutá pozornost svými krásnými, velkými a robustními květy a záměrnou růžovou barvou. Kvete od července do září a dosahuje výšky kolem 100 cm. Nemá specifické nároky na půdu, dobře snáší slunce i sucho a nevyžaduje velkou péči. Pokud chcete kvalitně zahradničit, odřízněte odkvetlé květy, abyste podpořili její další kvetení.

shutterstock 1466631830 1024x681 1

7. Svíčkovec

Báječný Svíčkovec se svými vzdušnými, bílými a krásnými květy je fantastickou okrasnou rostlinou. Díky své otevřené struktuře se snadno proplétá mezi ostatními trvalkami. Tato trvalka kvete od července do října, přičemž motýlovité květy se na stonku objevují stále výše a dosahují výšky až 80 cm. Na začátku zimy nezapomeňte Svíčkovec přikrýt větvemi, slámou nebo listím, jinak při silných mrazech spadne.

shutterstock 1503154868 1024x682 1

Přestože tyto rostliny dobře snášejí slunce i sucho, je důležité je pravidelně zalévat. Každá rostlina má ovšem své vlastní pokyny.

Veronika Rutkovská
Veronika Rutkovská
Jsem mladá holka, která si razí cestu v IT prostředí. Věnuji se správě obsahu a copywritingu. Jsem vášnivá cestovatelka (dokonce na to mám i školu:)) a čtenářka. Psát mě baví především o všem, co je spojené s bydlením, ale ráda vám po důkladné rešerši předám rady ohledně všemožných témat nebo vás ráda pozvu na různé eventy spojené s bydlením a home decorem. Když zrovna neťukám do počítače, tak si ráda zajdu do sauny, do kavárny, nebo jiného příjemného prostředí. Doma pak po večerech maluju digitální ilustrace a víkendy ráda trávím sledováním Formule 1.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here