Růžová v interiéru není tabu
R

V interiérech vídáme různé barvy, některé jemnější, jiné hodně odvážné a syté. Trendy je také růžová barva, které jsme se doposud v domácnostech báli. Jestli jste si také mysleli, že se růžová hodí jen do dívčího dětského pokojíčku nebo do bytu pravé blondýnky, pak jste na omylu. Růžová je přirozeně velmi veselá a energická barva a snadno rozzáří moderní interiér.

11 14 17 ht GraceBlue 0 main

Každá barva dodá interiéru určitou náladu. Zelená osvěžuje a uklidňuje, bílá podporuje čistotu a vzdušnost, šedá je chladnější, ale o to elegantnější. Růžové barvě se každý vyhýbá a to je velká škoda. Růžová napomáhá vytvořit pohodovou a svěží atmosféru prostoru, která je pro komfort důležitá. Změňte i vy svůj názor na růžovou barvu a zahrňte ji s láskou do svého domova. Potěší totiž oko a rozveselí vás za jakéhokoliv počasí. Prostě dodá šmrnc.

Růžová výmalba

Kdepak, růžové zdi nemusí být vůbec kýčovité. Naopak jsou vysoce in a vypadají odvážně a přesto útulně. Kdo nemá rád sytější tóny, může sáhnout po světlé růžové nebo pastelové růžové. Tyto barvy totiž snadno a líbivě zkombinujete s bílou nebo s dalšími pastelovými odstíny. Výborná je také růžová barva v tandemu s přírodními a zemitými tóny. Pink jim dodá život a rozvine jejich klidné působení v interiéru. Stačí třeba jen jedna růžová stěna a vaše místnost bude plná hravé energie. Proto se růžová hodí také třeba do pracovny, kde chcete udržet pozitivní a jiskrnou náladu a potřebujete se neustále soustředit.

Trendy nábytek

Návrháři se barev rozhodně nebojí a proto je to znát – třeba na designovém nábytku. Růžová stolička, pastelově růžový stůl či růžová komoda? Žádný problém. Milovníci barev ví, po čem sáhnout a dobře odhadují, že jeden kus růžového nábytku umocní osobitost místnosti. Navíc – kontrasty jsou ve světě designu na denním pořádku. Buďte i vy originální a bydlete podle svých představ. A chcete-li být in, kupte cokoliv růžového, co vás zaujme. Co třeba růžová kuchyňská linka? Ano, i to je možné.

Světle růžová pohovka pro dva Cosmopolitan design Hampstead
Světle růžová pohovka pro dva Cosmopolitan design Hampstead

Dekorace

Chcete nejprve bláznivou růžovou atmosféru ochutnat, než se pustíte do velkých změn? Pořiďte si nějaký viditelný doplněk v růžové. Vyberte si takový odstín růžové, který je vám na první pohled příjemný. Použijte například polštáře, běhoun, květináče nebo pastelově laděný obraz. Sáhnout můžete také třeba po růžovém povlečení. Sami pocítíte, zda vámi vytvořená energie je to pravé pro váš domov.

Kombinace

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Růžová se dá kombinovat s dalšími barvami a rovněž ji můžete vyladit použitím různých materiálů. Růžová se hodí do minimalistických bílých prostor, sedne si však také se zlatou nebo šedou barvou. Bronzové doplňky si s růžovou barvou skvěle padnou do noty. Nebojte se růžovou podpořit smaragdovým kontrastem. Živé rostliny pomohou růžovým rónům vyniknout. A jestli se prostě na růžový domov necítíte, nevadí. Co takhle mírnější meruňková? Je teplejší a neméně módní.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here