Rozdělte místnost elegantně na jednotlivé zóny
R

Disponujete malým prostorem a nevíte, jak jej elegantně rozdělit na jednotlivé zóny? Možností je hned několik. Každá z nich má své kouzlo a hodí se do jiného interiéru. Společné mají jedno – snadno a rychle oddělí funkční plochy, aniž by místnost přišla o otevřenost a vzdušnost.

Paravan M50 Hometrade
Paravan M50 Hometrade

Klasika v podobě paravanu

Paravan potěší svou funkčností i v tom nejmenším prostoru. Je cenově dostupný a jeho výhodou je velká variabilita výběru. Jde o řešení, které můžete kdykoliv zrušit. Oddělte jen ten kout, který zrovna chcete skrýt. Ať už chcete v malém bytě vykouzlit pracovní místo, šatnu nebo převlékárnu, s paravanem to hravě zvládnete – aniž byste byli nuceni investovat peníze z rodinného rozpočtu.

Elegantní náznak

Rozdělit v místnosti jednotlivé zóny můžete i s noblesou – pouhým náznakem. Řekne to za vás třeba záměrné umístění nábytku, jímž dáte najevo, kde jedna zóna končí a druhá začíná. Můžete použít jakýkoliv kus nábytku – komodu, knihovničku či truhlu. Použijte je tam, kde chcete oddělit dva různé kouty, například jídelnu od kuchyně. Vznikne zcela nenásilné vizuální rozdělení, které však zachová sjednocenost místnosti.

Truhla LUNA 10
Truhla LUNA 10

Dělící nábytek

Není nábytek jako nábytek. Jedním z možných řešení, jak v jednom velkém celku vytvořit různé světy, je dělící nábytek. Bývají jím speciální regály a knihovny, určené právě pro rozdělení prostor. Bývají otevřené či polootevřené a jejich plusem je bohatý úložný prostor navíc. Snesou také dekorace, takže z nich můžete udělat výstavní plochu a dominantu prostoru. Na výběr jsou dělící stěny v kovovém, dřevěném i laminátovém provedení. Pomohou vám zachovat vzdušnost, přičemž však rázně předělí místnost na dvě různé části. Získat nové místo pro pracovnu či ložnici není problém – ani v garsoniéře.

Útulné závěsy

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Hřejivé závěsy mohou být také řešením, jak z jedné místnosti vytvořit místností několik. Prostřednictvím jednoduché garnýže a závěsů dle vlastního výběru vznikne intimní místo, které můžete kdykoli otevřít nebo uzavřít. Koupě by vás měla směrovat ke koncepci vašeho domova, abyste výsledné dojmy sladili. I rozdělení pouhými závěsy může být vkusné, stačí si vybrat vhodný materiál, barvu a texturu.

Závěsná dělící stěna Ashlar Masnory, 250 x 120 cm
Závěsná dělící stěna Ashlar Masnory, 250 x 120 cm

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here