Romantické Shabby Chic bydlení
R

Chystáte se vyhodit staré kusy nábytku po babičce? Nedělejte to, byla by to škoda. I ošuntělý a starý nábytek může udělat parádu a posloužit. Stačí se inspirovat romantickým a jedinečným Shabby Chic stylem. Primárním aspektem tohoto pojetí interiéru je právě viditelný zub času, jenž věcem dodává jistý charakter a vašemu domovu propůjčí zvláštní kouzlo, jež oslní vás i vaše návštěvy.

Interiér v Shabby Chic stylu - zdroj
Interiér v Shabby Chic stylu – zdroj

Zajímavý styl Shabby Chic umožňuje tolerantní souznění mezi starými věcmi se známkami opotřebení a útulnou elegancí, která na první pohled jeví známky doteku ženské ruky. Za tímto něžným stylem, který propůjčí novou tvář starému nábytku a zdánlivě nepotřebným věcem, které bychom nejspíš dávno vyhodili, stojí britská designérka Rachel Ashwell. Staré předměty vkusně doplnila květinovými a dalšími jemnými vzory. Uznejme, že výsledek je více než příjemný.

Ilustrační obrázek - zdroj
Ilustrační obrázek – zdroj

A jaký je základ? Starý a oprýskaný nábytek opatrně zrenovujete tak, aby byl stále funkční. Nicméně, co rozhodně neuděláte, je zničení jeho krásných vad, které mu dodávají patinu vintage. Můžete ledabyle spojit staré židle se stolem z bazaru. Důležité je, aby byl nábytek pohodlný a tak dokonale naplnil útulný koncept, jímž Shabby Chic bezpochyby je. Odřené rohy nebo poškrábaný lak? Nevadí, známky stáří jsou vítány. A jaké barvy v tomto stylu převládají? Nábytek by měl být bílý, smetanový či krémový, ani s béžovou však nesáhnete vedle. Právě tato jemná tonalita barev umožňuje sympatické kombinace s pastelovými tóny nebo třeba se světle šedou.

Ilustrační obrázek - zdroj
Ilustrační obrázek – zdroj

Také textilie by měly zapadat do celkového pojetí bydlení. Jejich úkolem by mělo být především podtržení stylu a umocnění všech dojmů. Proto namísto moderních tkanin volte spíše přírodní plátna. Do domova Shabby Chic skvěle zapadne přírodní len nebo bavlna. Kombinovat můžete jak zemité tóny, tak zmíněné pastelové barvy, které interiér dokonale rozzáří. Nemusíte však použít pouze jednobarevné látky. Květiny, pruhy a puntíky mohou vyčarovat unikátní atmosféru. Shaby Chic interiér by měl zůstat především domovem příjemným pro vás a pro vaši rodinu.

A jak vytvořit perfektní finiš? Přidejte dekorace. Doplňky by měly působit zabydleně, útulně a lehce žensky. Kovové květináče, staré bedýnky a košíky vám usnadní organizaci. Ženskost přidáte použitím řasení a volánů na textilu, kterými nic nezkazíte. A zapomenout nesmíme ani na svícny nebo květiny, ať už ty sušené, nebo čerstvé.

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Zaujal vás tento sympatický koncept? Stačí vybrat vhodné doplňky, oživit staré a udělat z něj nové. Jedině tak do svého domova vnesete jedinečné kouzlo Shabby Chic stylu, které na první pohled zaujme každého, kdo má rád útulné a současně originální bydlení.

Ilustrační obrázek - zdroj
Ilustrační obrázek – zdroj

 

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here