Robotický vysavač – pomoc nebo starost?
R

Svět techniky jde neustále kupředu a přináší tak do našich domácností nové a nové vychytávky – pomocníky, kteří by nám ideálně měli usnadnit život. Je tomu ale skutečně tak? Jedním z novodobých řešení úklidu domácností je robotický vysavač. Automatický zametač by měl pomoci s každodenním úklidem, zbavit podlahu běžných nečistot a to bez nutnosti potácet se okolo a tahat za sebou klasický stroj s hadicí zapojený do elektřiny. Jaké jsou tedy výhody a nevýhody robotického vysavače, to si shrneme v tomto článku.

Podlahová krytina

První, k čemu je nutné přihlížet, je podlahová krytina. Robotický vysavač zatím nestačí na všechny ty koberce s vysokým vlasem. Neméně důležitá je také celková rozloha objektu, který by robovysavač měl zametat. Jestliže chcete mít doma precizně uklizeno, pak raději koberce stranou. Co naopak robotický vysavač hravě zvládne, to jsou plovoucí podlahy, lina, dlažby, zkrátka každý hladký povrch. Rozloha zase ovlivňuje dobu úklidu. Ideální je vysavači rozdělit objekt na několik menších úseků, se kterými si hravě poradí. Vše samozřejmě závisí na typu vysavače.

Nábytek

Robotický vysavač snadněji uklízí plochu, kde má dostatek prostoru na pohyb. Vyhýbat se nožkám od židlí nebo dekoracím může být problém. Stejně tak je potřeba pomocníkovi odklidit z cesty veškeré kabely. Naopak jeho výhodou je možnost vysát také pod nábytkem, například pod sedací soupravou či postelí, všude tam, kam se vejde.

Schodiště

Pokud chcete, aby robotický vysavač zametal také například v patře, musíte vybrat vhodný přístroj, jehož senzory mu znemožní pád. Tyto vlastnosti vždy uvádí výrobce. Vysavač, který má senzor proti pádu je šikovným adeptem také na úklid například na skříních. Konec prachu na nedostupných místech.

Ilustrační obrázek - zdroj
Ilustrační obrázek – zdroj

Shrnutí

Robotický vysavač je ideálním pomocníkem všude tam, kde občas prostě po práci nechcete zbytečně brát do ruky vysavač, abyste odstranili pár drobečků ze snídaně. Výrazně pomůže i v domácnosti, ve které žije domácí mazlíček. Čím vyšší řadu koupíte, tím lepší vlastnosti vysavač má – nicméně, vždy je dobré řídit se recenzemi zákazníků, kteří s vysavačem již mají zkušenosti. Pokud máte příliš členitou domácnost, různé koberce a spoustu nábytku, pak doporučujeme zůstat raději u starého dobrého klasického luxu – se kterým vysajete raz dva. Tak či onak je ale robovysavač výborným sluhou, který dovolí udělat si chvilku pro sebe namísto uklízení nejedné hospodyňce.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here