Retro v kuchyni
R

Přestože technologie, věda a vlastně úplně všechno jde každým dnem kupředu, my se stále radši vracíme do dob minulých. Tím nejsou myšleny jen naše vzpomínky, ale především trendy posledních let při zařizování našich domovů. Slovo retro se vrací do módy a my si záměrně pořizujeme vybavení, kterého se naše babičky zbavovaly.

Šálek jako od babičky
Šálek jako od babičky

Spotřebiče jak u babičky

Přestože vypadají, že jsou z jiného století, jsou stejně užitečné a výkonné jako jiné moderní přístroje. Můžete si pořídit jeden dva drobné spotřebiče pro oživení kuchyně nebo, pokud se do této módy opravdu zamilujete, můžete si tímto stylem vybavit celou kuchyň. Retro spotřebiče se povětšinou vyznačují hladkými tvary nebo zaoblenými rohy. Klasickými retro prvky bývají originální úchytky a knoflíky na ovládání. Tyto detaily jsou vyráběny z výrazných materiálů, jakými je například mosaz.

U velkých spotřebičů to mezi spotřebiteli vyhrávají kombinované chladničky, retro trouby a sporáky. Malé kuchyňské spotřebiče se v retro designu vyrábějí snad úplně všechny. Pořídit si můžete retro stolní mixér, robota, výrobník vaty, toustovač nebo topinkovač. Nejvíce možností retro vzhledu ale zaručeně u rychlovarných konvic.  

 

Retro kuchyňské linky

Pokud jste ale této vášni už naplno propadli a jste opravdovými retro milovníky, je možné pořídit si v tomto stylu celou kuchyňskou linku. V takovém případě je nejlepší obrátit se vždy na truhláře, který vám takovou kuchyň postaví na míru. Chceme-li originální bydlení, musíme se smířit s faktem, že bude nejspíše stát o něco více než klasické prefabrikované modely.

Zní to možná trochu nelogicky, ale i retro styl podléhá módním trendům. In jsou kuchyně pistáciové, modré, zelené, žluté, červené ale i nestárnoucí bílé a krémové. Do retro kuchyní nejvíce zapadá styl „zlatých šedesátých let“, to znamená křiklavé barvy ve vysokém lesku.

retro kuchyne

 

Vybavení retro kuchyně

Největší výběr retro věciček přeci jen najdeme mezi doplňky. Kuchyně je k tomuto stylu jak stvořená a nabízí se vám neskutečně široký sortiment věcí v retro stylu. Pojďme si představit, jak vám to bude slušet v puntíkaté zástěře při pečení oblíbených sušenek. U textilu můžeme ještě na chvíli zůstat. Nejsnazší způsob, jak dostat trochu minulých let k nám domů, je právě pomocí něj. Ať už to bude pomocí barevných podsedáků, ubrusů, chňapek nebo tematický laděných utěrek.

K retru patří puntíky, pořiďte si do kuchyně také nějaké. Co třeba sadu smaltovaných kastrolů s pokličkami a červenými puntíky. Toto kuchyňské nádobí je nesmrtelné a navíc vám udělá spousty parády.

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

K tomuto stylu najdete snadno spoustu dalšího nádobí, které bude sloužit jak prakticky, tak jako dekorace – puntíkaté hrnečky, barevné dózy nebo keramické mističky.

Nové články

Podobné články

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here