Respekt k historii, láska k modernímu
R

Není bydlení jako bydlení. Motto “Respekt k historii, láska k modernímu“ definuje vskutku jedinečnou možnost, jak bydlet. Jestliže jste si dosud mysleli, že spojit historii a moderní detail je těžké, pak vás vyvedeme z omylu. Developerská společnost PSN totiž připravila unikátní projekt, kterým je Rezidence Opletalova v Praze. Bytové jednotky okouzlí právě vás, pokud ctíte staré a vítáte nové. Protože spojení starého a nového nikdy nebylo elegantnější.

Residence Opletalova
Residence Opletalova

Prémiové bydlení prosycené historií

Prémiové bytové jednotky, i tak se dá nazvat projekt Rezidence Opletalova laicky. Přímo v srdci Prahy se nachází původní bytový dům, který nese působivého historického ducha, přesto však díky ateliéru OOOOX zaujme rovněž moderním interiérem, důležitým pro pohodlný život ve 21. století. Přesně takové bydlení je určeno pro všechny, kteří chtějí žít stylově s městem v zádech.

Neorenesanční dotek

Přáním společnosti PSN bylo především zachovat cenné neorenesanční dědictví. Samotná rezidence totiž spadá do Pražské památkové rezervace a je součástí památek UNESCO. Bydlení, které vzniklo, nabízí harmonii, která je dílem tvůrců zmíněného ateliéru OOOOX. Těm se podařilo spojit historickou stavbu s ryze soudobou architekturou, aniž by došlo k narušení velkolepé atmosféry. Neorenesanční nájemní dům pochází již z roku 1879, získá si tak i toho, kdo nehledá jen domov, ale především klidné zázemí, jež má neskutečné kouzlo.

Atmosféra zůstane

Na první pohled je zřejmá práce s každým detailem. Dům zachovává původní prvky v maximální možné míře, a tak zůstává zachována rovněž ohromující nálada stavby. Každá z jednotek okouzlí především vysokými stropy a replikami původních kazetových dveří. I přes ohromující historický tón koncepce projektu je každá z jednotek navržena tak, aby splňovala především požadavky po komfortním moderním bydlení – avšak s duší. Proto v rezidenci nechybí moderní vymoženosti, jako jsou recepce, prosklený výtah či klimatizace.

Byt nebo ateliér

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Bytové jednotky nejsou vše, co unikátní Rezidence Opletalova nabízí. Obchodní prostor nebo ateliér jsou určeny pro ty nejnáročnější zákazníky. Kompletní rekonstrukce a společnost PSN naplnila očekávání. Zachovala charakter neorenesanční stavby, oprášila vyznění historické hodnoty budovy a přinesla noblesní prostor nejen pro život.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here