Pryč s nudnými schodišti
P

Schody a celá schodiště bývají v domě takovým tím hluchým místem. Je nutné je mít, bývají ve většině domů, ale zabírají spousty místa a jsou samy o sobě tak nějak nudné. Udělejte z nich středobod vašeho domu a vytvořte z nich originální kousek.

Oživte schody barvami - zdroj
Oživte schody barvami – zdroj

Rozzařte temnou chodbu

Chodba, ve které schodiště bývá, je povětšinou menší úzká a hlavně tmavá místnost. Snažte se prostor zvětšit a dostat do něj více světla. Volte především světlé barvy výmalby a nebojte se ani čistě bílé. Strach nemusíte mít ani při výběru barvy samotného schodiště. Bílá barva či světlé dřevo bude vždy působit v malých místnostech lépe a méně stísněně.

Neexistuje nic takového, jako „pouhý průchozí prostor“. Snažte se vdechnout tomuto místu trochu života. Na stěny můžete použít některou z nepřeberného množství barevných a živých tapet. Oživte vaše schodiště například květinovými tapetami. Někdy postačí i samolepky ve tvaru květů.

Ilustrační obrázek - zdroj
Ilustrační obrázek – zdroj

Pokud máte rádi originální kousky a nebojíte se experimentovat, pohrajte si při výběru zábradlí. To nemusí vždy nutně končit ve výšce vašich rukou, ale můžete ho protáhnout až ke stropu. Takto vysoké zábradlí dodá místnosti osobitost a prodlouží opticky vaši místnost do výšky. Tím budete mít větší pocit vzdušnosti.

Očíslujte si schody

Počítáte schody, když po nich jdete nahoru? Pro jistotu si je očíslujte. Horní stranu schodů, na kterou šlapete, ponechte v dekoru, jakém ji máte, například dřevěném. Tu přední, viditelnou stranu můžete přetřít na černou barvu a na ni jinou výraznou barvou nastříkejte či namalujte číslice. Je jen na vás, zda budete postupovat od jedničky sestupně ze schodů směrem dolů či začnete jedničkou dole na prvním schodu.

Očíslované schody - zdroj
Očíslované schody – zdroj

Nešetřete obrázky

Pokud máte schodiště otevřené a je viditelná jedna jeho strana zespodu místnosti, můžete na každý schod z jeho boku pověsit obrázek. Aby tolik obrázků nepůsobilo přeplácaně, držte se v tomto případě jednotného stylu. Použijte podobný dekor rámečku jako je barva vaše schodiště.

Nešetřete obrázky - zdroj
Nešetřete obrázky – zdroj

Rozvěste si po stěně vaše oblíbené fotografie. Při každé cestě do schodů si tak budete moci připomínat vaše zážitky a vzpomínky. Nešetřete na množství fotografií, ani na různorodosti rámečků. Před pověšením naostro si vystřihejte ve stejných velikostech papírové obdélníčky a pomocí oboustranné lepenky si prvně vyzkoušejte rozvržení fotografií. Ušetříte tak čas s případným přebíjením hřebíčků.

Zapojte do hry lano

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Milujete-li přírodní materiál či rustikální styl, aplikujte ho i na vašem schodišti. Klasické zábradlí ze dřeva vyměňte za nerezové zábradlí nebo za pořádný a silný provaz. Ten připevněte na koncích a nezapomeňte ho připevnit alespoň na jednom či více místech mezi nimi. Provaz by se vám mohl zhoupnout a účel zábradlí by se tak minul účinku.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here