Proč nepodceňovat funkce a vzhled odpadkových košů?
P

Při zařizování bydlení byste měli myslet nejen na nábytek a různé interiérové dekorace, ale také na odpadkový koš. I když to může znít zvláštně, jeho vzhled a funkce mají v domácnosti důležitější roli, než to na první pohled vypadá.

odpadkovy kos

Prakticky v každé průměrné domácnosti vzniká velké množství odpadu. I když se snažíte žít šetrně, plastovým obalům či papírovým krabicím se při nakupování v běžných obchodech nelze vyhnout. Než se vydáte na výlet ke kontejneru, je nutné všechny odpadky po nějaký čas skladovat přímo u vás doma. Dobrou zprávou je, že to lze nejen hygienicky a pohodlně, ale také stylově. Stačí si vybrat ten správný odpadkový koš.

Konec igelitkám

Možná i vy patříte k lidem, kteří místo odpadkového koše mají doma několik igelitových tašek, do kterých v lepším případě třídí odpad. Toto řešení je sice krátkodobě velmi levné, ale k dokonalosti má hodně daleko. Z tašek se velmi snadno šíří zápach a pohled na ně dokáže zkazit dojem z každého interiéru. Navíc vás využívání tašek nevědomky nutí k tomu, abyste je doma ve velkém skladovali. Co si takhle vybrat koš, který vám pomůže chovat se ekologicky a navíc bude skvěle vypadat?

Odpadkový koš Toro 270233, 3x15L
Odpadkový koš Toro 270233, 3x15L

 

Odpadkový koš s víkem je skvělý pomocník

Při výběru odpadkového koše se určitě zaměřte na modely, které mají víko. Právě díky němu nemusíte na odpadky koukat a zároveň se do prostoru nešíří pachy. Zespoda víka máte navíc možnost přilepit kapsle se speciální vůní. Ty umí na několik týdnů efektivně zatočit se zápachem.

S ohledem na ochranu přírody je vhodné preferovat koše vyrobené ze 100% recyklovatelného plastu. Kromě víka jsou praktickou vychytávkou také plastové úchytky sloužící pro držení sáčku na horních bočních hranách koše. Díky tomu pytlíky drží tvar do úplného naplnění a nekrabatí se.

Organizér z bukového dřeva na tříděný odpad s 2 koši Arredamenti Italia Madera
Organizér z bukového dřeva na tříděný odpad s 2 koši Arredamenti Italia Madera

Hygiena na prvním místě

Nechcete na víko sahat? Maximálně hygienickým řešením jsou bezdotykové koše. Ty se automaticky otevřou pouhým mávnutím ruky. Vyhazování odpadků pro vás bude rychlé a bezproblémové. Podobnou službu vám poskytnou nášlapné koše. Když například vaříte, nemusíte se víka rukou ani dotknout. S čistotou souvisí také objem. Ten vybírejte podle množství členů domácnosti. Koš by neměl být zbytečně velký. Ideálně byste ho měli vynášet nejdéle každý druhý den. Při delších intervalech opět hrozí zápach a šíření bakterií.

Design pro každou místnost

Za odpadkový koš byste se neměli stydět, ani když k vám domů zavítá návštěva. Naštěstí je na trhu mnoho designových kousků z různých materiálů. Vzhled koše by měl korespondovat s místností, kde se nachází. Důraz na atraktivitu koše dává smysl. Jedná se přeci jen o součást vybavení, kterou každý den používáte hned několikrát. Navíc do takové pracovny se hodí úplně jiný koš než do kuchyně. Neváhejte si tak s výběrem dát opravdu záležet.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here