Proč je nábytek z palet stále v kurzu?
P

Stylový nábytek z palet má skvělou variabilitu. Šikovnější si ho dokáží alespoň částečně vyrobit svépomocí doma. Pohled na paletu je pro ně zdrojem inspirace pro výrobu dalších a dalších věci, ve které lze přetvořit. Pokud i vy chcete vaše bydlení oživit nábytkem z palet, podívejte se na jeho další přednosti.

Vlastní výroba výrazně šetří peníze

Nábytek vyráběný z dřevěných palet se stal běžnou součástí nabídky řady obchodů, nicméně za originalitu se platí. Řešení? Staňte se kutilem! Vyrobit si nábytek aspoň z části vlastníma rukama vám ušetří dost nákladů. Nezpochybnitelná výhoda palet je jejich dostupnost.

Cena použitých palet se pohybuje od 90 Kč za kus, novou lze dle provedení pořídit od 250 do 500 Kč. V případě, kdy palety zásadně neupravujete, navíc zůstává možnost palety za určitý čas vrátit. Mnoho firem se specializuje přímo na jejich výkup.

Z palet dokážete vyrobit prakticky vše od stolu přes pohovku až po poličky. Kreativitě se meze nekladou a záleží pouze na vás, jak se rozhodnete palety zužitkovat. Zde je pouze nutné upozornit na to, že ne každému bydlení palety sluší.

Zahradní nábytek z palet od Akubra Trade s.r.o.
Zahradní nábytek z palet od Akubra Trade s.r.o.

V zájmu ekologie a ohleduplnosti

V době, kdy lidstvo produkuje nadměrné množství odpadu a zatěžuje tak přírodu, jsou palety ekologickým zázrakem a vysvobozením z plýtvání. Staré palety se recyklují. Po obroušení je možné napustit je přírodními vosky či oleji a opět je použít. Kvůli vašemu nábytku a stylu není nutné zpracovávat další dřevo.

Při nákupu palet si zkontrolujte, zda-li nejsou chemicky ošetřené. V zájmu ekologie jsou vhodnější volbou palety ošetřené pouze tepelně. Nábytek z nich bude vypadat stejně skvěle. Ještě větší úlevou pro přírodu je fakt, že dobře vymyšlený kus do domácnosti dokážete vyrobit zcela bez použití laků a lepidel.

Dokáže být reprezentativní

Mnoho lidí nad nábytkem z palet kroutí hlavou. Nepatří podle nich do reprezentativních prostor, protože jeho vzhled je sice originální, ale laciný. V praxi to vůbec nemusí být pravda. Standardní palety doopravdy nepůsobí příliš honosně, ale k dostání jsou také typy vyrobené z mahagonu, japonského cedru či malajského dubu. Tyto atypické palety jsou vhodné pro výrobu moderních nábytkových kusů.

Využijte palety i vy

Jak je vidět, velká obliba nábytku vyráběného z dřevěných palet má své opodstatnění. Neváhejte se inspirovat a zkuste si také něco vyrobit. Vašemu bydlení tím darujete hodně originální dárek, který nikde jinde neuvidíte.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here