Přístřešek pro auto pomůže ochránit vaše auto před nepřízní počasí
P

Pokud nemůžete svému autu z jakéhokoliv důvodů dopřát přepych v podobě garáže, postavte mu alespoň přístřešek. Auto tak budete mít pod střechou a bude chráněno před nepřízní počasí, jako je sluneční svit nebo kroupy. Stavba přístřešku je v porovnání s garáží rychlejší a levnější. Také jeho údržba vyžaduje menší náročnost.

Palram Verona 5000 - hliníkový přístřešek pro auto
Palram Verona 5000 – hliníkový přístřešek pro auto

Dřevěné nebo hliníkové carporty

V oblibě jsou kovové i dřevěné carporty, které jsou vyráběné z prefabrikovaných dílů. Je možné je ale vyrobit na přání zákazníka. K postavení takového přístřešku vám postačí jen dostatečně velký a rovný terén. Pokud je váš pozemek spíše svažitý, nebo máte blízko stání vzrostlý strom, nemusíte zoufat. Přístřešky na zakázku umí zohlednit i tyto aspekty. Odpadají tak složité úpravy terénu či posekání nádherného stoletého dubu.

Konstrukce přístřešků nejsou složité. Vyrábí se z pozinkovaného plechu nebo hliníkových profilů. Je možné si zvolit barvu, ale nejčastěji zákazníci vybírají z bílé, černé nebo šedé. Dřevěné varianty se stavějí z lepeného vrstveného dřeva, které je možné pořídit v barevném provedení, stejně jako přírodním odstínu dřeva.

Palram Verona 5000 - hliníkový přístřešek pro auto
Palram Verona 5000 – hliníkový přístřešek pro auto

Taková stavba může stát samostatně, nebo být postavená ke zdi domu. Samotnou konstrukci pak tvoří několik sloupů, které drží a nesou střechu. Ta bývá šikmá, klenutá, vodorovná nebo do tvaru písmene S. Vyrábí se nejčastěji z polykarbonátu, který má vysokou schopnost filtrace UV záření, ale dělají se také z plechu. Jednotlivé strany bývají vyplněné materiálem nebo treláží, která později poslouží jako opora popínavým rostlinám.

Výhody takového přístřešku

Plocha, kterou zastřešíte, může být různých rozměrů. Malá pro stání motorky nebo pro jedno auto, stejně tak ale může pojmout i několik vozidel stojících za sebou nebo vedle sebe.

Palram Vitoria 5000 - hliníkový přístřešek s obloukovou střechou
Palram Vitoria 5000 – hliníkový přístřešek s obloukovou střechou

Přednosti krytého stání:

  1. Poměrně rychlá montáž, která obvykle netrvá déle než jeden den.
  2. Pokud zvolíte hliníkové profily a polykarbonátovou střechu, je přístřešek takřka bezúdržbový. Stačí ho jen čistit od prachu a nečistot.
  3. Jeho nízké pořizovací náklady ho činí dostupnějším než postavení garáže. Ty nejlevnější lze pořídit pod 40 tisíc korun.
  4. Vašemu plechovému miláčku zajišťují ochranu před působením UV záření, slunečními paprsky, sněhem nebo třeba  kroupami.

Na co nezapomenout před samotným pořízením přístřešku

Pro postavení přístřešku zvolte dostatečně velký prostor a popřemýšlejte, co vše pod ním budete chtít schovat. Půjde o jedno auto, dvě nebo ještě něco? Počítáte i s auty případné návštěvy? Pro jedno auto vám stačí rozměry 5 x 3 m. Nepodceňujte výšku ani šířku přístřešku. Zvlášť pokud ho budete přirážet ke zdi domu, mějte na paměti, že musíte pohodlně otevřít všechny dveře, a to včetně kufru.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here