Připravte svá okna na zimu
P

Pokud kontrolujete celkový stav budovy před zimou, rozhodně nezapomínejte ani na okna. Před zimou zkontrolujte okna, zda správně fungují, těsní a případně je nechte seřídit. Nyní na podzim, dokud není ještě taková zima, je vhodné skla i rámy oken důkladně umýt speciálními přípravky. Máme pro vás ale ještě jednu perfektní vychytávku, kterou oceníte nejen v zimě – venkovní žaluzie a rolety. Jedná se o ideální designový a praktický doplněk s řadou výhod, na které se blíže podíváme.

Pokud se stále rozhodujete, zda je to pro vás ta správná volba, podívejte se na 5 důvodů pro pořízení venkovních žaluzií nebo rolet:

Regulace světla a hlučnosti

Pokud máte doma přes noc příliš světla z pouličních lamp, nebo vám v létě vadí přemíra slunečních paprsků, potom jsou žaluzie jasnou volbou. Kromě regulace světla mají venkovní rolety i další skvělou vlastnost, umí také snížit hlučnost z rušné ulice. Postarají se tedy o váš klidný a nerušený spánek.

maron

Ochrana soukromí a bezpečnost

Okna bez žaluzií či rolet fungují jako dokonalé vitríny do naší domácnosti. Nikdo nemá rád otravné „čumily“, kteří sledují, co se doma zrovna děje. Nejenže vás venkovní rolety takových lidí ušetří, také slouží jako bezpečnostní prvek, protože zabraňují případnému vloupání.

Jednoduché ovládání – elektrické či manuální

Komfortní elektrické ovládání pomocí dálkového ovladače, nebo manuální ovládání klikou či šňůrou. Je jen na vás, jestli dáte přednost modernímu stylu nebo zůstanete u staré dobré klasiky.

2 1

Kvalita zpracování a dlouhá životnost

Při výběru žaluzií dbejte na kvalitní zpracování, nejlépe podložené výrobcem i dobrými referencemi. Pouze kvalitní zastínění vám zajistí životnost i několik desítek let.

Úspora energií díky termoizolačním schopnostem

V létě ochladí, v zimě zahřejí. Díky venkovním roletám v létě ušetříte náklady na klimatizování, v zimě zase neprotopíte majlant. Energie patří k největším nákladům domácností.

Jak venkovní stínění šetří energii?

Žaluzie a rolety chrání interiér před větrem, poskytují perfektní zastínění a vysoký termoregulační efekt. Díky termoizolačním vlastnostem můžete efektivně šetřit náklady na energii nejen doma, ale i v administrativních budovách. Energii ale žaluzie nešetří pouze v zimě. V letních měsících žaluzie odráží sluneční paprsky a zabraňují tak přehřívání interiéru, tím pádem ušetříte značné náklady za klimatizování.

tn zoom rodinny dum nelahozeves 1030

Jaký typ venkovního stínění zvolit?

Na trhu najdete mnoho druhů venkovních žaluzií a rolet. Venkovní žaluzie a rolety se hodí nejen do plastových oken, své využití najdou i u klasických dřevěných oken.

Článek je připraven ve spolupráci s firmou Maron, která nabízí venkovní žaluzie vyráběné na míru, různé šířky lamel i barevné provedení. Navíc vám zajistí profesionální instalaci na míru. Venkovní žaluzie a rolety jsou vybaveny spolehlivým elektrickým pohonem s dálkovým ovládáním, který zaručuje maximální efektivnost a komfort. Pro nenáročné ale nabízí i ruční ovládání klikou nebo šňůrou.

 

 

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here