Připravte si svůj seznam na léto. TO DO list, na co v červnu nezapomenout
P

Připravte svůj dům na léto a vytvořte z něj letní zázemí, ve kterém se schováte před ostrým sluncem, nesnesitelným teplem nebo silnou letní bouří. Léto letos oficiálně začíná 20. června, takže nečekejte. Nalaďte nejen interiér, ale především zahradu na teplé počasí. S těmito 13 úkoly to zvládnete levou zadní.

Vytvořte si letní seznam úkolů

První krok k tzv. TO DO listu nebo seznamu, je vytvořit ho. Co vám k plnohodnotnému létu chybí? Máte zahradu a potřebujete ji doplnit slunečníkem? Nebo vašemu balkónu chybí zastínění? Na chvilku si sedněte, zamyslete se a všechno sepište.

cathryn lavery fMD Cru6OTk unsplash

Změny v interiéru

Připravte si osušky a plavky

Oddělte ručníky, osušky a deky, které nosíte k vodě, od ostatních. Zkuste jim najít vlastní zásuvku v komodě nebo jejich strčte do úložného boxu. Dobře vám poslouží i plážová taška, kterou schováte za dveře nebo do spodní zásuvky šatníku.

blue 2705642 1280

Uspořádejte svou kuchyni

Změna ročních období je vhodná doba i na uspořádání věcí v kuchyni. V teplejších měsících nejspíš používáte více mixér na smoothies nebo odšťavňovač. Přemístěte je na přístupnější místo. Schovat naopak můžete třeba čajové konvice nebo plechy na pečení, které přes léto tolik nevyužijete.

Osvěžte i koupelnu

Pokud vaše koupelnová předložka, sprchový závěs nebo ručníky nevypadají zrovna lákavě, vyměňte je. Staré kousky můžete umístit do kontejneru na textil.

V létě byste měli mít po ruce:

  • opalovací krémy
  • tělové krémy po opalování
  • repelenty

Najděte jim právoplatné místo na koupelnové poličce!

three towels on brown wooden rack 3610006

Vyměňte ostatní textilie

Na léto můžete srolovat a odložit těžké koberce, aby vám zbytečně nezahlcovaly interiér. Rovněž vyměňte povlečení, nebo i přikrývky, za letní, ideálně z organické bavlny. Vaše tělo se bude méně potit a přece sami víte, jak špatně spíte, když je venku 30 stupňů.

curtains 1854110 1280

Nezapomeňte ani na lehčí závěsy či záclony, které propouštějí více vzduchu, ale zároveň poskytnou dostatek stínu.

Uspořádejte a odložte školní dokumenty

I škole už pomalu odzvoní. Na konci školního roku nastává správný čas na roztřídění nepotřebných věcí a sešitů nebo pomůcek, které bude vaše dítě potřebovat i v následujícím ročníku. Seřaďte dokumenty, kresby a projekty a spolu s dětmi vyberte ty nejlepší, které si chcete ponechat. Zbytek recyklujte.

Pokud si chcete uchovávat více vzpomínek obecně, zvažte naskenování do počítače.

Sušení prádla

Když je počasí příjemné a teplé, vynechejte sušení oblečení v sušičce. Po praní vždy nechte věci vyschnout na čerstvém vzduchu a slunci.

white 3395699 1280

Změny na zahradě

Pravidelně vyprazdňujte stojatou vodu

Pokud na zahradě máte stojící vodu, nezapomeňte ji pravidelně vyprazdňovat. Zbavíte se tak nepříjemných komárů. Ideální bude, když sudu nebo nádoby s vodou něčím přikryjete.

Zkontrolujte bezpečnost vybavení pro děti

V průběhu času se může dřevo, lana či upevňovací prvky na vnějším vybavení pro děti poškozovat. Vždy před sezónou vše pořádně zkontrolujte, vyměňte nebo opravte. Důkladně prohlédněte houpačky, trampolíny, skluzavky.

Květiny vhodné pro včely

Zasaďte si před letem na zahradě květiny, které k vám přilákají včely. Vše vám pak na podzim krásně rozkvete. Do výsadeb zakomponujte i časně kvetoucí trvalky, dvouletky, letničky nebo jarní cibuloviny. Nejvíce se jim zavděčíte ovocnými stromy a keři.

beautiful beauty bee bloom 379926

Dejte pozor na zavlažovací systémy

Chybný zavlažovací systém může na zahradě způsobit mnoho problémů, hlavně pro váš trávník, rostliny i květiny. Systém kontrolujte pravidelně alespoň jednou týdně.

Dejte své garáži nebo uklízejte odpad

Jelikož během letních měsíců budete pravděpodobně trávit více času ve venkovních prostorách, je dobré na začátku sezóny věnovat nějaký čas vyčištění a organizaci garáže či zahradního domku. Vezměte staré plechovky od barvy a vyhoďte je, prodejte. Nebo rozdejte věci, které už nechcete a nepotřebujete. Všechno, co zůstane, rozdělte podle použití na:

  • zahradní nářadí
  • spotřební materiál
  • outdoorové dobrodružství
  • věci na sport
  • domácí nářadí
set of tool wrench 162553

Plán vnějších projektů

Ať už sníte o nové terase nebo potřebujete zrekonstruovat balkon, nezdržujte se hledáním zahradního architekta. Zkuste se do toho pustit svépomocí. Máte přece skoro celý měsíc. O to více pak budete na čerstvém vzduchu.

A co je na vašem seznamu domácích úkolů na letošní červen? Podělte se o ně v komentářích! Jsme zvědaví 🙂

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here