Překvapte svoji návštěvu pěkným posezením
P

I když to mnohdy za okny nevypadá, léto se pomalu a jistě blíží. Počasí si s námi někdy až aprílově zahrává, ale to ničemu nevadí, abyste naplánovali posezení s vašimi přáteli a známými venku pod širým nebem. Nemusíte to přiznávat, ale každého z nás potěší, když se můžeme ukázat v co nejlepším světle a něčím se pochlubit. Proč tedy mile nepřekvapit návštěvu útulným posezením u grilu na vaší zahradě. Pojďme si říci, na co nezapomenout.

Venkovní posezení od profesionála Calligaris
Venkovní posezení od profesionála Calligaris

Posaďte se do měkkého

Protože v podvečer může být chladněji a celkově se vždy lépe sedí na měkkém, vytáhněte sedací vaky, polstry na lehátka a polštáře. Máte-li zahradní houpačku, i tady myslete na pohodlí návštěvníků. Než návštěva dorazí, odstraňte ochrannou plachtu a vytáhněte polstr.

Tip: Vyberte si v tomto katalogu ty pravé sedací vaky.

Vybírejte si vaky s povlakem, jehož součástí je zip. Snadno pak sundáte pouze povlak, který můžete prát, a s vakem nemusíte chodit do čistírny. Povlaky se dělají z různých materiálů – od 100% bavlny až po umělá vlákna s příměsí bambusu. Ten má hned celou řadu předností, například přirozené antibakteriální prostředí.

 

Sedací Vak Dacota Saphire - červený
Sedací Vak Dacota Saphire – červený

Příjemné stolování s prostíráním

Jdete si dát jen skleničku bílého, nebo grilujete či snad chystáte narozeninovou party? Ať tak či onak, vždy byste si měli dát záležet i na kultuře stolování. Tu vám pozvedne sladěné prostírání. Pokud nehostíte malé děti, vyhněte se plastovému prostírání. Sice se snadno myje, ale mnoho parády nenadělá. Sváteční náladu navodí žakér, ale i organza. Tato průhledná jemná tkanina, která se získává z hedvábí, má až kovový hedvábný vzhled.

V případě grilování sáhněte po obyčejnějším prostírání, například bambusovém nebo lněném. Výhoda lněného je, že se vám nebude tak mačkat jako prostírání z bavlny. Bambusové zase snadno setřete od nečistot.

Nezapomeňte vše sladit do stejných barevných tónů jako podsedáky a vaky. Na stůj dejte i ubrousky na utření mastných rukou. Nejvhodnější budou papírové na jedno použití.

prostirani 4 ks cervene

Ať na sebe vidíte

Každá správná akce se protáhne do večerních hodin. Myslete na to zavčas a připravte zahradu i na večerní stolování. Využít můžete závěsného osvětlení, které připomíná klasický domácí lustr. Zajímavým řešením je i zapuštěné světlo do země. Instalujte ho podél přístupové cesty od domu k pergole s posezením.

Pokud nechcete zapuštěná světla v zemi a přitom byste rádi ozářili přístupovou cestu k domu, pohrajte si s loučemi nebo zahradními lampami. Jejich svítivost je nižší, ale zato dodávají celému exteriéru tu pravou atmosféru. Speciálním typem zahradní lampy je pak solná lampa. U vstupních dveří do domu doporučujeme instalovat fotobuňku. Šetříte energetickou spotřebu, ale nemusíte se bát, že netrefíte. A to ani v případě několika skleniček bílého s kamarády.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here