Předsíň jako vizitka
P

Předsíň nás každý den vítá při vstupu do domu. Na první pohled by měla zaujmout a navodit harmonickou náladu. Nejen pro nás, ale také pro naše případné hosty by měla působit příjemně. Jde o naši vizitku. Jak zařídit předsíň, aby byla vkusná i funkční?

Realizace předsíně - zdroj
Realizace předsíně – zdroj

Vstup do bytu či domu je ukázkou našeho vkusu a napovídá, jak asi bude zařízeno naše celé bydlení. Je naší vizitkou a dokazuje náš smysl pro estetično i organizaci. Jak zařídit předsíň tak, aby byla skutečně příjemná a současně splnila funkce pro odkládání obuvi, oblečení a dalších věcí?

Malá nebo velká

Malý i velký prostor se dá vhodně využít. I menší předsíň lze šikovně pomocí pár triků opticky zvětšit. Podle možností prostoru pak zařizujeme interiér předsíně. Větší prostor bude působit vzdušněji a neuškodí ani předsíňový nábytek, u menšího prostoru musíme postupovat opatrně a držet se ideálně minimalistického stylu, abychom vstup do domu nepřehltili nábytkem a doplňky. Nejjednodušší je připravit si náčrtek předsíně a představit si, jak by naše ideální předsíň měla vypadat a působit.

Černý dubový botník Folke Ull
Černý dubový botník Folke Ull

Funkce předsíně

Předsíň musí být nejen vzhledná, ale především funkční. Vchod do domu by neměl být zahlcen jako odkladiště oblečení, kabátů a obuvi. Jak by měla ideální předsíňka vypadat? Měla by jemně naznačit, v jakém stylu máme zařízeno obydlí. Nesmíme zapomenout, že slouží jako očistný bod při vstupu. Zařízení předsíně by mělo být jednoduché, abychom měli možnost snadné a účelné organizace.

Moderní a elegantní dekorace

Moderní a elegantní dekorace

Co by nemělo chybět

Přejděme k tomu, co by v žádné předsíni chybět nemělo. U dveří bychom při ruce měli mít věšák na klíče. Tak je neztratíme a vždy je vrátíme na své místo. Očistným bodem v předsíni by měla být rohožka – tu můžeme umístit před dveře nebo také dovnitř do předsíně. Jedině tak zajistíme, že si nečistoty nedoneseme až do bytu či domu.

Věšák magnetický na klíče, ručníky, oblečení - šedá barva, WENKO4008838222546

Věšák magnetický na klíče, ručníky, oblečení – šedá barva, WENKO4008838222546

Musíme myslet také na možnost odložení obuvi a svršků. V lepším případě by organizace neměla být vidět – řešením jsou vestavné systémy. Použít ale můžeme také jednoduchý věšák, dbáme však na to, aby se nestal hromadou oblečení. Nejdůležitější však zůstává botník. Oblíbenou variantou jsou zavřené botníky, ale sáhnout můžete také po policovém systému. Nezapomínejme, že by předsíň měla působit uklizeně. Sezónní věci, které nepotřebujeme, do předsíně zkrátka nepatří.

Doplňky do předsíně

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Aby předsíň působila útulně, přidejte nezbytné zrcadlo. Víte, že zrcadlem se dá šikovně zvětšit prostor? Pokud navíc naproti zrcadlu umístíte harmonický obraz, vykouzlíte ještě příjemnější atmosféru. Prohřát prostor můžete běhounem. Chcete-li umocnit náladu prostoru, pak přidejte rodinné fotografie. Zjednodušeně řečeno – vytvořte z předsíně místo, které vás bude vítat radostnými dojmy.

Jurek Meble Zrcadlo CEZAR 20

Jurek Meble Zrcadlo CEZAR 20

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here