Poznejte skvělý trend! Videoprohlídky nemovitostí šetří čas
P

Trh s nemovitostmi zažívá u nás v České republice jedno z nejbouřlivějších období a nestojí za tím pouze změny na hypotečním trhu. Zajímavých a dostupných nemovitostí je jak šafránu, konkurence mezi realitními portály sílí a ceny rostou. Chcete-li být o krok napřed, víc než kdy jindy se vám vyplatí sledovat nové trendy. Mezi ty se bez diskuze řadí tzv. videoprohlídky. O co se jedná a proč tomu jednoznačně věnovat pozornost?

Dům v moderním stylu - ilustrační obrázek, zdroj
Dům v moderním stylu – ilustrační obrázek, zdroj

Když fotografie nestačí

Prohlídky nemovitostí zabírají nezřídka mnoho času jak majitelům, tak zájemcům o koupi. Není tak velkým překvapením, že v zájmu obou stran je sdělit si předem maximum možných informací. Zájemci díky takovému přístupu navštíví jen ty nemovitosti, které jim skutečně přijdou atraktivní. Prodejce zase bude mít jistotu, že k němu dorazí někdo, koho nemovitost skutečně zaujala a mohl by se stát novým majitelem.
Bohužel textový popis a fotografie dokáží nemovitost představit pouze částečně. Jen složitě si lze na základě fotek představit dispozice nemovitosti a celou řadu dalších detailů. V některých případech prokazuje tento zastaralý způsob prezentace dokonce „medvědí službu“, protože určité typy prostor působí na fotkách hůře, než jak vypadají ve skutečnosti.

Řešením jsou videoprohlídky

Novým trendem, kterému rychle roste popularita, jsou videoprohlídky. Video věrně zachytí celou nemovitost od okolí až po detaily interiéru. Zhlédnutí krátkého videa ve vysokém rozlišení je mnohem praktičtější než prohlížení klasických fotografií. Během minuty lze zjistit vše důležité.
Pokud si nedokážete představit, jak taková videoprohlídka nemovitosti vlastně vypadá, stačí se podívat například na VideoBydlení.cz. Tento první realitní portál zaměřený na videoprohlídky s inzercí nemovitostí z celé České republiky je na trhu už pět let a je skvělým důkazem toho, že videoprohlídky mají velkou budoucnost.

Než abyste někam jezdili, pustíte si video a teprve až na jeho základě se rozhodnete, jaký bude váš další krok. Pro majitele nemovitosti je video zase skvělou vizitkou a konkurenční výhodou, která upoutá na první pohled. Vhodná je jak pro prodej velkých nemovitostí, tak pro pronájmy klasických bytů či rodinných domů. Výhody videa lze využít také při prodeji pozemků, kdy skvěle fungují záběry z výšky pořízené dronem.

Jděte s dobou

V záplavě běžných inzerátů s průměrnými fotkami je videoprohlídka nepřehlédnutelná. Dobře natočené video má větší výpovědní hodnotu než fotografie. Hlavní výhodou je úspora času, který byste jinak strávili prohlídkami. Neváhejte jít s dobou a až přijde ten správný moment, tak si na videoprohlídky vzpomeňte.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here