Pořiďte dětem jejich vlastní útočiště
P

Ať už jsou vaše dítka malá nebo větší, určitě si čas od času staví tajné bunkry ze všeho, co jim přijde pod ruku. Kromě nevšedního prostoru pro hry totiž takové místo slouží i jako soukromé útočiště. A protože podněcuje k zábavě i kreativitě, není od věci pořídit domeček pro děti i k vám domů.

SET Týpí Zlatá hvězda + podložka 1501
SET Týpí Zlatá hvězda + podložka 1501

Než začnete vybírat ten pravý

Ještě před tím, než začnete hledat konkrétní dětský domek, je potřeba ujasnit si pár základních věcí. Jen díky nim totiž vyberete takový, nad kterým nikdo neohrne nosík. Základními parametry jsou proto umístění, rozměry domečku i věk dítěte.

Kam s ním?

První věcí, kterou musíte rozhodnout, je, zda chcete pořídit venkovní nebo vnitřní domeček pro děti. Je jasné, že dětský domek do exteriéru bude muset odolat přírodním podmínkám, aby dlouho vydržel. Také zpravidla platí, že si na zahradě můžete dovolit mnohem větší stavbu. V interiéru vám naopak postačí lehčí a také menší domeček, u něhož není těžké přesouvat ho z místa na místo. Ten pak můžete v případě hezkého počasí vynést i ven na zahradu nebo třeba na balkon. Dbejte ale na to, aby v místě vchodu/vlezu do domečku byl dostatek místa a dítě se z něj mohlo bezpečně dostat ven.

Zvýšený dětský domeček-ZO
Zvýšený dětský domeček-ZO

Aby dítku pasoval

Druhým parametrem jsou rozměry. Ty se odvíjí jednak od toho, kde bude domeček umístěn, jednak od věku a potřeb vašeho dítěte. Hrací domeček by měl mít dost velký prostor pro samotné hraní uvnitř. Zvláště tehdy, zamýšlíte-li ho pro více než jedno dítě. Domek musí být i dostatečně vysoký, aby se v něm nikdo nemusel neustále krčit. Pro ty nejmenší najdete hrací domečky od 2 let malých rozměrů, pro ty starší zase plně vybavené stavby. Ty totiž díky příslušenství připomínají skutečný dům.

Z čeho by měl domeček být?

Otázka materiálu závisí na místu, kam domeček umístíte. Kromě toho jde ale také o to, jak často s ním chcete hýbat, jaký design upřednostňujete a jak vážně to s touhle promyšlenou hračkou myslíte vážně. Nebo spíš jak dlouho bude zrovna ty vaše děti bavit. Nehledě na to, že s materiálem souvisí také pořizovací cena.

Nejlevnější varianta

Pokud zrovna nemáte peněz nazbyt, ale přesto chcete vašim nejmenším udělat radost, zaměřte se na dětský domeček z kartonu. Ten je úžasně levný, lehoučký a také ho složíte dřív, než řeknete „domeček“. Navíc se tyhle kousky vyrábí i jako omalovánky. Respektive si je můžete s dětmi vyzdobit podle jejich gusta a nabarvit podle preferencí. Domečky pro děti z lepenky nabízí různá provedení od závodních aut po hrady pro princezny. Každé dítě si tak může vybrat království podle sebe.

Zlatá střední cesta

Plastové domečky pro děti představují ideální poměr ceny a funkce. Jsou totiž levnější než ty ze dřeva, ale svým vybavením připomínají dospělácké domy. Mohou mít otevíratelná okna, bohaté příslušenství a také mohou vydávat nejrůznější zvuky. V plastovém domečku pro děti se na „běžný“ život bude dětem hrát jedna báseň. Navíc jsou lehké, takže je můžete podle potřeby přenášet mezi místnostmi, zároveň však zůstávají značně pevné. Také se nemusíte bát, že by se vašim miláčkům mohlo něco stát. Každý dětský domeček z plastu musí mít bezpečnostní kontrolu, aby neobsahoval žádné malé části, které by prcek mohl spolknout. 

Dětský plastový domeček Rancho Play House, zelený
Dětský plastový domeček Rancho Play House, zelený

Hotový ráj

Pokud disponujete zahradou, na které máte dost místa pro dětské království, určitě byste se neměli obejít bez dětského domku ze dřeva. Takové kousky totiž bývají opravdu prostorné, takže při hře poslouží i více než dvěma dětem. Navíc je často dřevěný dětský domek součástí hrací sestavy, kterou lze doplňovat o venkovní příslušenství v podobě skluzavek, houpaček, žebříků a všeho možného. Zkrátka za větší cenu lze pořídit i takové soukromé dětské hřiště. 

Když máte doma malého indiána

Skvělou variantou dětského útočiště je teepee pro děti. A samozřejmě ho ocení nejen divocí indiáni, ale i dospívající děti, které chtějí trochu svého soukromí. Dětská teepee mají hned několik rozměrů v závislosti na tvaru, takže můžete volit od těch mini až po kousky pro celý kolektiv kamarádů. Vše záleží na prostoru v dětském pokojíčku. Výhodou dětského teepee je také jeho pratelnost a mobilita. V hezkém počasí ho můžete vytáhnout i ven, ale na noc ho raději vezměte zase domů. Tak či tak, teepee snadno postavíte během pěti minut a jak ho poté vyzdobíte, bude jen a jen na vás. Měl by uvnitř najít místo oblíbený plyšák vaší ratolesti, nebo skrýš zvenčí opatříte LED světýlky, aby vaše dospívající dcera měla odkud psát milostné smsky?

Set teepee stan pocahontas varianta: standard
Set teepee stan pocahontas varianta: standard

Těm nejmenším, kteří rychle rostou

Abyste mohli dopřát zábavu v podobě domečku i těm opravdu nejmenším, pořiďte jim dětský stan. Ten vás totiž nebude stát skoro žádné peníze a nebude vám tak líto, až z něj vaše mrně zase vyroste. Dětské stany se snadno přenáší a složené je máte během pár minutek. Vyrábí se v mnoha podobách od zámků přes wigwamy až po garáže. I co se potisků týče, nemusíte se omezovat na barvy, ale vsadit můžete na pohádkové potisky. Záleží jen na tom, co vaše dítko miluje ze všeho nejvíc. U stanu pro děti ale platí, že byste měli volit ten s kovovou konstrukcí. Ta je totiž mnohem pevnější a nezlomí se. A bezpečí vašeho drobečka je bez debat na prvním místě.

Ať už vyberete jakýkoli kousek, zaručujeme vám, že vaše dítě bude nadšené. Tenhle dárek si zamiluje na hodně dlouhou dobu. V jeho vlastním obydlíčku totiž vznikne kouzelný svět.

 

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here