Podzimní dekorace do interiéru: Tipy a nápady
P

Na podzimní výzdobu svého domova nepotřebujete velký rozpočet. Můžete si vyrobit vlastní dekorace z přírodních materiálů nebo papíru. Připravili jsme pro vás několik tipů na výzdobu oken, stolů a výrobu bytových doplňků z papíru, které vám pomohou zútulnit váš domov. Hlavními podzimními dekorativními prvky jsou dýně, barevné listí, kaštany a teplé barvy.

shutterstock 2201615387

Podzimní dekorace do oken

Skvělým způsobem, jak si s přicházejícím podzimem vyzdobit okna, je použití originálních přírodních materiálů. Kromě toho, že jsou zdarma, vnesou do vašeho domova jedinečný styl a příjemnou vůni připomínající podzim. Jednoduše nejlepší možná kombinace.

Větvičky namísto kytic

Vybírejte tenké větvičky s jasně zbarvenými listy. Přineste je domů a dejte je do vázy s vodou, stejně jako květiny. Menší větvičky lze umístit do ozdobných sklenic. Vázy a sklenice s větvičkami postavte na parapet.

Vyrobte si girlandu

Vytvořte si přírodní okenní dekoraci z opadaného listí. Vydejte se s rodinou nebo přáteli na procházku a sbírejte javorové listy. Po příchodu domů si připravte obyčejný provázek. Na provázek připevněte javorové listy a použijte podzimní dekoraci jako girlandu.

Dýňová dekorace

Co by to bylo za podzimní výzdobu bez dýní. Zkuste dát menší dýně do pěkných skleněných misek a postavit je na okenní parapet. K výzdobě podzimních oken můžete použít několik dýní různých tvarů, aby byl výsledek zajímavý. Na okenní parapet umístěte několik svíček a skořicových tyčinek, abyste do domova vnesli pocit tepla.

shutterstock 2031558851 1

Podzimní výzdoba z papíru

Výroba podzimních dekorací z papíru je zábavná a snadná činnost, do které můžete zapojit i děti. Je to opravdu skvělý program, který nenudí malé ani velké.

Papírové listy

Z barevného papíru vyrobte podzimní listy ve tvaru vějíře. Vystřihněte tvar listu se stonkem a pak jej složte jako harmoniku. Stejně jako ve škole nebo ve školce. Později můžete tyto listy připevnit na provázek a použít je jako věnec nebo je jen položit na plochy v interiéru.

Papírové dýně

Papírové dýně jednoduše vyrobíte z tvrdého papíru. Kromě klasické oranžové můžete experimentovat také se zelenou, šedou nebo dokonce černou barvou. Tmavší barvy dodají vašim dekoracím moderní nádech.

Vezměte papír, vystřihněte z něj půlkruhy a přiložte je k sobě tak, aby vytvořily tvar dýně. Poté na dekoraci připevněte papírové stonky a listy. Papírové dýně můžete umístit na poličku nebo konferenční stolek.

Podzimní věnec

Vyrobte si s dětmi podzimní věnec z papírových listů. Vystřihněte z obyčejného bílého papíru různé tvary listů a vybarvěte je vodovými nebo jinými barvami. Vystřihněte střed z papírového talíře, abyste vytvořili tvar věnce.

Pomocí lepidla připevněte listy na věnec. Listy lepte tak dlouho, dokud nepokryjete celý věnec. Nakonec nechte lepidlo zaschnout a připevněte k věnci stuhu na zavěšení.

shutterstock 1812869806

Podzimní dekorace na stůl

Ozdobte jídelní stůl podzimními dekoracemi a vychutnejte si dobré jídlo. Vyrobte si dýňovou vázu nebo jednoduše umístěte přírodní dekorativní prvky doprostřed stolu.

Dýňová váza

Vyměňte klasickou skleněnou vázu za trochu podzimnější dýňovou vázu. Dýni vydlabejte, ale vyřízněte pouze horní víko. Do dýně naaranžujte své oblíbené květiny, podzimní listy a větvičky. Před naplněním vázy vodou vyložte dýni z bezpečnostních důvodů plastovým sáčkem.

Přírodní dekorace

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Vytvořte si přírodní dekoraci jídelního stolu jednoduše a zcela zdarma. Sbírejte předměty, jako jsou větvičky stromů, kaštany, žaludy, šišky a listy. Během podzimních dnů jimi můžete ozdobit svůj stůl. Umístěte větší větev doprostřed stolu a kolem ní rozmístěte ostatní menší prvky. Přidejte svícny, skořicové tyčinky a další dekorativní předměty. Takové dekorace budou nejen příjemné na pohled, ale budou mít i příjemnou vůni.

Veronika Rutkovská
Veronika Rutkovská
Jsem mladá holka, která si razí cestu v IT prostředí. Věnuji se správě obsahu a copywritingu. Jsem vášnivá cestovatelka (dokonce na to mám i školu:)) a čtenářka. Psát mě baví především o všem, co je spojené s bydlením, ale ráda vám po důkladné rešerši předám rady ohledně všemožných témat nebo vás ráda pozvu na různé eventy spojené s bydlením a home decorem. Když zrovna neťukám do počítače, tak si ráda zajdu do sauny, do kavárny, nebo jiného příjemného prostředí. Doma pak po večerech maluju digitální ilustrace a víkendy ráda trávím sledováním Formule 1.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here