Jakou zvolit podlahu do kuchyně? Vsaďte na dlažbu!
J

Kuchyně jsou velmi vytíženou místností každé domácnosti. Právě kvůli velké zátěži bychom neměli podceňovat výběr podlahové krytiny. Velmi populární volbou se stala praktická dlažba. Ta odpovídá náročnějšímu provozu této místnosti.

Realizace kuchyně s dlažbou - ilustrační obrázek, zdroj
Realizace kuchyně s dlažbou – ilustrační obrázek, zdroj

Odolnost podlahy především

Proč právě dlažba? Přece kvůli odolnosti. V kuchyni nám čas od času něco upadne, občas něco vyteče přímo na podlahu. Proto volíme praktickou dlažbu, jelikož se jedná o podlahu, které nevadí větší zátěž, vlhkost a navíc se velmi snadno udržuje.

Investujte do kvality

Výběr dlažby nemusí být vždy jednoduchý. Velmi důležité je vybírat obezřetně a koupit kvalitní dlažbu. Podlaha by měla odpovídat zátěži a být otěruvzdorná. Hladší povrch dlažby usnadňuje její čištění, což je také důležitým aspektem výběru. Mezi další vlastnosti by měla patřit také jistá protiskluzovost, tedy bezpečnost. Kromě dlažby však nesmíme zapomínat i na výběr spárovací hmoty. I do spár se totiž snadno dostanou nečistoty, které někdy jen těžko dostáváme pryč. Spárovací hmota by měla být odolná proti kyselinám.

Nebojte se chladu

Ano, dlažba patří mezi studenější podlahy. Studené dojmy odstraníte dvěma způsoby. Jednou možností je kuchyni prohřát běhounem či stylovými menšími koberečky. Tím praktičtějším, ale dražším způsobem je pak podlahové vytápění. Prohřátá keramická dlažba je velmi příjemná. Topení navíc nemusí být jen vodní – pomocí tepelného čerpadla. Standardem jsou dnes také elektrické rohože, umístěné pod dlažbu.

Vyberte si formát dlažby

Velmi atraktivní je velkoformátová dlažba, která je praktičtější i na údržbu. Menší formáty však také nejsou k zahození. Velkoformátové dlažby jsou většinou z odolných a pružnějších materiálů. Také méně spár je přínosem z hlediska hygieny. Menší formáty však mohou kuchyni vyšperkovat možnostmi jejich kombinace.

Pravidelná péče o obklady

Jako o každou podlahu je potřeba i o dlažbu pečovat nejlépe každý den. Dlažbu můžete jednoduše zametat. Mytí dlažby není tak specifické, jako třeba vytírání dřevěných podlah. Postačí vám mýdlová voda nebo obyčejný ocet.

Motivy a barvy

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Dnešní trh nemá problém přizpůsobit se požadavkům zákazníků. Díky tomu máme neskutečný výběr dlažeb všech druhů, barev a vzorů. Což nám výběr může znesnadnit. Ideální je inspirovat se jinými interiéry nebo se poradit s odborníkem. Jestliže se vám líbí dřevěná podlaha, která je však v kuchyni značně nepraktická, nevadí. Není problém koupit dlažbu, která vypadá jako dřevo. Ať už se vám líbí klasika v podobě jednobarevné dlažby nebo chcete vytvořit mramorové dojmy, rozhodně budete mít z čeho vybrat. Nakonec to bude právě podlaha, která dokonale podtrhne styl a charakter vaší kuchyně.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here