Plánujeme kuchyni: snadno a prakticky
P

Jaká by měla být ideální kuchyň? Odpověď každého z nás se liší. Někdo dává přednost malé praktické, jiný prostorné a organizované kuchyni. Nechte se i vy inspirovat a vyberte si kuchyň snů.

kuchyn snadno

Vizualizace a plánování

Při plánování nové kuchyně si hned na začátku ujasněte, jaká by měla být její funkce – budete v ní trávit čas sami, nebo půjde o místo určené pro větší počet členů domácnosti? Vaříte často a rádi? Důležitým aspektem plánování je rovněž to, zda bude kuchyň navazovat na jídelnu, obývací pokoj či celý váš domov – ať už konceptem interiéru či prostřednictvím několika detailů. Pokud nežijete sami, pak se o své představy rozhodně podělte a diskutujte s blízkými – jedině tak vytvoříte kuchyň, která bude harmonickým místem pro každodenní setkávání celé rodiny.

Kuchyňská linka

Výběr kuchyňské linky bývá ovlivněn několika faktory. Jak velký prostor máte k dispozici, kolik úložného místa potřebujete, kdo bude linku využívat a jaký styl je vám blízký. Vybírat můžete z klasické rovné linky, oblíbené jsou také linky ve tvaru písmene L či U. Praktickým hospodyňkám by neměl chybět ani kuchyňský ostrůvek. Některé prostory umožňují vybrat i další provedení linky na míru. Rovná kuchyň a linka do L ušetří velkou spoustu místa. Pokud to prostor umožní, pak vsaďte na zmíněný ostrůvek. Prodlouží pracovní plochu a může nahradit jídelní stůl.  

Kuchyňské zóny

Jestliže máte jasno ve výběru tvaru kuchyňské linky, pak je podstatné popřemýšlet nad rozmístěním jednotlivých kuchyňských zón. Při ruce by mělo být místo na zásoby a skladování potravin, tedy lednice a komoda či skříňka na potraviny.  Následuje umístění mycího centra, zóna na přípravu pokrmů a samozřejmě nezbytná varná zóna. Rozmístění jednotlivých center by mělo umožňovat komfortní přípravu jídel i pohyb po kuchyni.

Styl a materiál

To nejlepší nakonec – vyladit finální styl, materiál a barvu celé kuchyně. Na výběr je například laminát, dřevotříska s fólií a masivní dřevo. Trendem jsou jednoduché moderní linky, které potěší milovníky čistých linií. Nejoblíbenější však zůstává kvalitní dřevěné provedení, které je nadčasové a navíc přináší hřejivou náladu. Navíc disponuje dlouhou životností. Styl i materiál vybírejte s ohledem na dlouhá léta, která v nové kuchyni strávíte.

Úložné prostory

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

V ideální kuchyni máte vše na svém místě, perfektně organizované. V praxi tomu tak vždy není. Proto dbejte na správně zvolený úložný systém, rozdělení jednotlivých skříněk a šuplíků. Nezapomeňte linku vybavit chytrými organizátory, které vám pomohou udržet pořádek. Vaření bude zábava a vaše kuchyň se snadno stane vaší chloubou.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here