Pěstujte bylinky doma a v pokrmech si je náležitě užívejte!
P

Už je nejvyšší čas začít sázet bylinky. Samozřejmě, že výsledek vaší práce souvisí s pravidelnou zálivkou, dostatkem slunečního světla a vhodného umístění. Kromě toho se ale vyplatí i vhodný výběr květináče a pak také nástrojů, které vám použití bylinek nejen usnadní, ale také zpříjemní.

herbs 2523119 960 720 e1555494505410

U květináče všechno začíná

Jako první věc, kterou budete při sázení řešit, je, do čeho semínka umístit. Samozřejmě můžete volit mezi nejrůznějšími materiály, ale je to ještě mnohem víc. Vychytávkám se na poli pěstování bylinek totiž meze nekladou.

aromatic 1851365 960 720 e1555494551479

Netrapte se hlídáním vody

Patrně nejoblíbenějším výmyslem jsou samozavlažovací květináče. Ty fungují tak, že stačí jen jednou za čas zkontrolovat hladinu vody a případně ji dolít. K bylinkám se totiž podle potřeby voda dostává pomocí speciálního integrovaného knotu.

FLORABEST® Samozavlažovací květináč
FLORABEST® Samozavlažovací květináč

Uchovejte bylinky čerstvé i v lednici

Skvělou novinkou je také květináč do lednice, který uchová vaše čerstvě řezané bylinky svěží klidně i deset dní. Skládá se z kontejneru, do kterého patří potřebná voda a také ventilačních otvorů, díky kterým bylinky mohou dýchat. A vy si tak užijete z jedné várky zeleně báječné chutě po dlouhé dny.

Praktické řešení s příslušenstvím

Pokud máte malý byt, ve kterém není prostoru nazbyt, vyplatí se vám pořídit si dvojitý květináč. Tak totiž můžete pěstovat dva druhy bylinek a ušetřit místo díky jediné společné misce. Častokrát se dvojité květináče doplňují i nůžkami na bylinky, nebo třeba tabulkou na křídu. To abyste nezapomněli, co vám má vyrůst.

Květináč na bylinky Sagaform Trio Herb
Květináč na bylinky Sagaform Trio Herb

Správnou přípravou to u bylinek pokračuje

Pokud už máte bylinky vypěstované, nebo zkrátka kupujete většinu již hotovu v květináčích, určitě se neobejdete bez příslušenství. To vám totiž při přípravě bylinek pomůže a zajistí, aby žádný bylinkový aspekt nepřišel ve výsledné chuti nazmar.

Krájejte a strouhejte podle libosti

Speciální kráječe a struhadla na bylinky mají tu výhodu, že vám je nakrájí snadno a rychle. A navíc nadrobno. Kromě toho jsou i takové kráječe, které dovedou bylinky usušit. K tomu často slouží i na přípravu sýrů nebo česneku a cibule. Takže každodenní využití je zaručeno.

krá e1555494950538

Specialita mezi noži

Kromě kráječů ale existují také nože přímo určené na přípravu bylinek. Můžete se setkat také s pojmenováním sekáček nebo kolébka na bylinky. To proto, že takový nůž má tvar podkovy a na každé straně jednu rukojeť. Nebo má jen jednu rukojeť a čepel má tvar písmene D. Často má také nůž na bylinky dvojitou čepel kvůli zajištění stability. To všechno pro to, aby se vám s ním snadno manipulovalo.

No a dobrou chutí všechno končí! Takže pokud jste milovník bylinek, teď už se nemůže stát, že by vám nevyrostly podle vašich představ. Navíc každý pokrm bude svěže vonět a vy se tak můžete chlubit svými kulinářskými dovednostmi.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here