Perský koberec a moderní bydlení patří k sobě
P

Dlouhá historie, nezaměnitelný vzhled a především velký punc exkluzivity v případě, že se jedná o originál. Ručně vázané perské koberce jsou po staletí důkazem zručnosti íránských tkalců. Postup výroby nádherného koberce se dříve předával pouze v rámci rodiny. Dnes již není co tajit, nicméně krása koberců zůstává. A to dokonce i v době, kdy jsou v kurzu minimalistické interiéry.

Kontrast moderny a Persie

Perské koberce se v domácnostech se starším vybavením běžně vyskytují v kobminaci s nábytkem z masivního dřeva. Tomuto spojení však již zvoní hrana a perský koberec se v podobě čerstvého trendu snaží o sblížení s moderními materiály a designy. Na první pohled odvážné spojení zásadně oživuje interiér. Exotické vzory jsou dokonalým kontrastem k jednobarevným plochám.

Nebojte se zajímavých kombinací a různých velikostí koberce. Podlouhlý koberec může vítat hosty, velký se stane středem pozornosti v obývacím pokoji. Perský koberec narušuje monotónnost a jasně prezentuje odvahu jeho majitele. Jediným varováním je snaha o začlenění více typů koberců v rámci malého prostoru. Určitě byste neměli pokládat perský skvost v blízkosti obyčejného koberce, nedejbože přímo na něj. Takové spojení v praxi opravdu nefunguje a degraduje koberec pouze na pestrou podložku.

Perský koberece se skvěle hodí do obývacího pokoje.
Perský koberece se skvěle hodí do obývacího pokoje.

Perský koberec je investice

Ceny některých perských koberců se mohou vyšplhat opravdu vysoko. Není se čemu divit. Množství času, který se skrývá za jejich výrobou, je nepředstavitelné. V některých případech se výroba skutečně protáhne. A jak se perský koberec vyrábí? Vzory vznikají ručním vázáním uzlíků. Tento proces může trvat několik měsíců, ale také někdy celý život mistra, který na koberci pracuje.

Velké a jedinečné koberce jsou bez nadsázky uměleckým dílem. Hodnota opravdu kvalitních kusů s jejich věkem roste. „Peršan“ se tak stává investicí, která ve formě rodinného dědictví putuje z generace na generaci. Vysoká kvalita perských koberců garantuje, že vydrží klidně několik desítek let.

Chcete ho mít doma?

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Pořídit si perský koberec není kvůli jeho vyšší ceně a pestré nabídce rozhodnutí, které byste měli uspěchat. Je však důležité zmínit, že z pohledu aktuálních trendů máte zelenou. Stačí si vybrat vhodný vzor a získat odvahu perský koberec umístit do moderního bydlení. Při dodržení několika základních pravidel vás výsledek jednoznačně mile překvapí.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here