Originální čelo postele
O

Postel bývá dominantním prvkem celé ložnice. Kdo z nás by nechtěl svou ložnici a potažmo pak právě postel vyšperkovat, abychom se mohli kochat příjemným prostorem? Originální postel nemusíme zrovna kupovat, ale můžeme ji jednoduše zvelebit. Jestliže by se vám líbilo jedinečné čelo postele, pak věřte, že si ho můžete zkusit vytvořit sami.

Postel s originálním čelem - zdroj
Postel s originálním čelem – zdroj

Existuje celá řada triků, díky kterým budete mít unikátní postel. Stačí vytvořit takové čelo vašeho lože, které naprosto ohromí. Kdepak, není potřeba kupovat novou postel s pořádným čelem. Stačí využít jeden z nápadů, které přinášíme. Udělejte z vaší ložnici neotřelý kout nejen na spaní!

Palety

Líbí se vám jednoduchost použití palet? Nám taky. Možná právě proto jsou palety tak oblíbené ve tvorbě nábytku. A z palet můžete udělat také čelo postele. Po obroušení a natření na požadovanou barvu stačí palety libovolně připevnit na stěnu za postelí.

TIP: Do palet skryjte světýlka, díky kterým uděláte z vaší postele romantické místo.

Knihy

Máte doma spoustu starých knih, které jste stále neodnesli do antikvariátu? Nevíte co s nimi? Ano, i z knih lze vyrobit čelo postele. Je to možná poněkud pracnější, ale výsledek je naprosto ojedinělým dílem, které okouzlí nejednoho čtenáře. Knihy lze vedle sebe libovolně připevnit ke zdi otevření. S trochou šikovnosti a lepidla vytvoříte unikátní čelo. Výsledek rozhodně stojí za to.

TIP: Knihy překryjte plexisklem, které plochu sjednotí a uhladí její celkové dojmy.

Polštářky

Že vás to ještě nenapadlo? Někoho už ale ano, protože internet nabízí mnoho inspirace měkkých čel postele z polštářové mozaiky. Polštáře můžete připevnit na stěnu v různých kombinacích. Stejné polštářky vytvoří jednoduché a minimalistické čelo, ale vyhrát si můžete také s různými velikostmi či vzory a barvami.

TIP: Připevněte polštářky na háčky, abyste povlaky mohli kdykoliv vyprat a zbavit se tak prachu a nečistot.

Panel

Panel z dřevotřísky potažený látkou podrthne vzhled vaší postele. Takové čelo je levné a ne příliš pracné. Výhodou je možnost zvolení jakékoliv látky. Panel je elegantní řešení.

TIP: Zkuste patchwork, kombinaci více látek a vzorů.

Staré dřevo

Staré dřevěné lamely můžete obrousit, ošetřit a využít – i na čelo postele. Poskládat je můžete symetricky nebo naopak – různě. Staré dřevo se do ložnice výborně hodí, první syrové dojmy změkčí něžné povlečení a lampičky.

TIP: Natřete lamely různými barvami, získáte neotřelý styl. Zkusit můžete oblíbenou patinu.

Nevyužitá dvířka

Máte-li stará dvířka od skříně či okna, nevyhazujte je. Zkuste je natřít a použít místo čela. Co je staré, to je dnes oblíbené v interiéru a vy tak získáte nádherné originální retro čelo postele.

TIP: Pokud jsou dvířka vyšší, jejich plochu nahoře vyzdobte rodinnými fotografiemi v rámečcích.

Závěs

Jednoduché pozadí za postelí vyladíte snadno obyčejným závěsem. Na výběr je opět mnoho vzorů i materiálů. Závěs může splývat volně dolů po celé délce zdi.

TIP: Zavěste držák či garnýž do úrovně výšky požadovaného čela.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here