Objevte solární dekorace na zahradu a nebudete litovat
O

Chcete zkrášlit zahradu, ale stále vás nenapadá nic dostatečně jednoduchého a cenově dostupného? V tom případě je nejvyšší čas objevit pestrý svět solárních dekorací. Nechte se inspirovat praktickými tipy a zjistěte, jaké máte možnosti.

Solární dekorační kámen Esotec 102084 - 2ks sada
Solární dekorační kámen Esotec 102084 – 2ks sada

Zahrada bez květin a dalších ozdob se velmi snadno promění v zelenou nudu, která se vám brzy okouká. Harmonie přírody a stylových doplňků dokáže zaujmout, a proto byste i vy měli na zahradu pořídit nějaké drobnosti, se kterými vytvoříte skvělou atmosféru pro odpočinek či večerní posezení u skleničky něčeho dobrého. Nemluvě o tom, že dekorace se líbí také dětem. Když to s počtem předmětů na zahradě nepřeženete, výsledek bude stát za to.

Ekologicky a stylově

Je skvělé, když mají zahradní dekorace nějaké další funkce a vychytávky. Ty se zabudovaným osvětlením vypadají velmi efektně ve večerních a nočních hodinách. Zároveň slouží jako navigační a do jisté míry také jako bezpečností prvek. Výhodou je, že v případě solárních dekorací nemusíte řešit zdroj energie, připojení k elektrické síti či výměnu baterií. Dekoraci stačí umístit na místo, kde má šanci alespoň na několik hodin denně čerpat sílu ze slunečních paprsků. Vestavěná baterie se nabije a zajistí, aby světlo vydrželo klidně celou noc.

Blumfeldt Königsbrunn, fontána, solární, 200 l/hod, LED, čedičový design
Blumfeldt Königsbrunn, fontána, solární, 200 l/hod, LED, čedičový design

Solární zápichy

Jednou z vůbec nejoblíbenějších solárních dekorací na zahradu jsou solární zápichy. Představte si je jako tyče, které můžete díky hrotu na jednom z konců snadno připevnit do země. To se hodí především díky tomu, že není problém zápichy umístit přesně tam, kam potřebujete. Co takhle vylepšit neosvětlenou cestu? Nebo vyrobit pro děti pohádkový koutek?

Zápichy přes den čerpají solární energii a ve tmě se stávají zdrojem příjemného světla. Prodávají se v mnoha různých variantách. Děti potěší tyče ozdobené zahradními zvířátky a pohádkovými postavičkami. Pro reprezentativní vzhled zahrady jsou k dispozici minimalistické kousky z ušlechtilých materiálů.

LED zahradní dekorace Best Season Solar Weather
LED zahradní dekorace Best Season Solar Weather

Světelné řetězy pro romantiku

Absolutně skvělým nápadem pro verandy a altány jsou solární světelné řetězy. Může se jednat pouze o malá světýlka, ale také větší lucerničky. Venkovní  řetěz má jedinečnou schopnost vykouzlit romantickou atmosféru. Skvěle se hodí také na zahradní párty. Mezi jeho další klady patří jednoduchá montáž a obsluha.

Světelný řetěz - bambusový
Světelný řetěz – bambusový

Toužíte po opravdu originální dekoraci? Vyzkoušejte spojit více řetězů a neváhejte si vybrat řetěz s více různými barvami světýlek. Výsledný efekt bude vypadat neotřele. U používání světelných řetězů se solárními panely si pouze dejte pozor na to, aby jejich přítomnost neobtěžovala například sousedy. Když je vše v pořádku, nic vám nebrání si solární dekorace užívat naplno.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here