Objevte kouzlo vysokého spaní
O

Jsou krásné, jsou trendy – a spí se na nich neuvěřitelně dobře. Řeč je o elegantních vysokých postelích. Jenže není postel jako postel. Jaký je rozdíl mezi normální vysokou postelí a systémem boxspring?

Tmavě šedá dvoulůžková boxspring postel Sinkro Berlin Calling, 180 x 200 cm
Tmavě šedá dvoulůžková boxspring postel Sinkro Berlin Calling, 180 x 200 cm

Znáte je nejen z amerických filmů a lepších hotelů. Pohodlné vysoké postele, ve kterých se spí jako v bavlnce. Postel, která je vyšší než typický standard, přesto je ohromně komfortní, zejména pro starší osoby, které mohou mít potíže při vstávání z nízkého lůžka. Chcete se vyspat?

Boxspring pro spánkové gurmány

Kontinentální lůžka, známá také pod přízviskem boxspring postele, nejsou jen tak obyčejné postele. Zajímavé je kromě výšky zejména jejich složení – skládají se totiž hned z několika matrací. Zvýšené spaní je příjemné a zdravé, částečně také díky eliminaci prachu ze země.

Jestliže byste u této postele hledali rošt, pak marně. Absence roštu je zcela záměrná. Nahrazuje jej speciální systém složený z rámu a spodní matrace, která je pak připravena nést vrchní matraci. Spodní matrace zajišťuje perfektní oporu pro nosnou matraci, díky čemuž je prodloužena její životnost a odolnost. Zatímco spodní matrace bývá pružinová, ta nosná může být taštičková nebo pěnová. Bývá konstruována, aby rozložila tlak těla a samozřejmě podepřela páteř. Ale to stále není vše. Na vršku matracového postelového nebe leží poslední důležitá vrstva – tenká matrace, zvaná topper. Tato podložka vyniká vzdušností a dobrými ortopedickými vlastnostmi. Výsledkem je tak ničím nerušený zdravý spánek.

Postel Boxspring Boleria
Postel Boxspring Boleria

Aby to neklouzalo

Poněvadž jsou na sobě naskládány hned tři vrstvy matrací, je možné k nim dokoupit také protiskluzové podložky. Ty slouží k zabránění jejich nežádoucímu pohybu a tím ke zvýšení komfortu a funkčnosti. K vrchní matraci, tedy topperu, je navíc vhodné pořídit i pratelný potah, ačkoli ten často bývá součástí balení. Kouzlo spaní na jedinečném boxspring systému ocení každý – vášnivý spáč, lidé trpící bolestmi zad i starší osoby, kterým se špatně vstává. Ale pozor, je možné, že z boxspring postele prostě nebudete chtít vstát!

Není vysoká jako vysoká

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Jednodušší variantou vysokých postelí je pouze tradiční zvýšené lůžko s roštem a matrací. To může být třeba dřevěné, nejčastěji se však setkáte s čalouněným. I na takovém loži se vyspíte do růžova, ale nejde o propracovaný boxspring. Vysoká postel má opět výhody jednoduššího a přirozenějšího vstávání a snížené prašnosti. Může jít o levnější estetickou variantu pro krásnější ložnici a samozřejmě sny.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here