Nezapomínejte na schodiště
N

Schody vás vezmou nahoru nebo dolů, z jednoho podlaží do druhého. Ale když jsou schody přeměněny na designové ohnisko, pak vyzdvihnete jejich funkci na další úroveň. Co takhle osvěžit schodiště?

Jednoduché světlé schodiště - zdroj
Jednoduché světlé schodiště – zdroj

Reálný život

Při koupi nového domu často přemýšlíme, co vylepšíme, zřídka kdy je to však schodiště. Teprve když se po pár „špatných pádech“ dostaneme dolů rychleji, než jsme plánovali, uvažujeme nad jejich renovací. Schody často kloužou, vyzývají k přebroušení nebo jsou jen mimo požadovaný styl bydlení. Prvním rozhodnutím může být oživení prostřednictvím protiskluzových běhounů.

Transformace, která takto vznikne, má většinou příznivý dopad na vzhled obyčejného dřevěného schodiště. A největším překvapením je, jak jednoduše změny dosáhneme.

Udělejte první krok

Přemýšlíte o vlastní renovaci schodiště? Zde je několik otázek, které si můžete položit: Čeho chcete dosáhnout? Jaký je váš finanční rozpočet? Dokážete tento projekt realizovat sami nebo bude nutné najmout odborníka? Než začnete s konkrétními změnami, musíte mít důmyslný plán. Nenávidíte zastaralé zábradlí? Chcete něco modernějšího?

Originální schodiště - zdroj
Originální schodiště – zdroj

Dekorativní železné schodiště – za předpokladu, že to odpovídá celkovému vzhledu vašeho domova – může být vyrobeno na míru tak, aby se vešlo do prostoru a navíc mu přidá i jistou hodnotu – nemluvě o vizuální přitažlivosti. Klasické dřevěné schodiště zase působí útulně a prohřeje váš domov kresbou a strukturou zvoleného druhu dřeva. Vizualizujte si své představy. Zvažte také konzultaci s designérem, pokud máte potíže s plánem, na kterém se shodne celá rodina. Ať se rozhodnete dělat cokoli, nebojte se hrát si s nápady. Buďte odvážní, později můžete koncept nového schodiště uhladit a změny zmírnit.

Další postup

Některým z nás nemusí stačit pouze zdokonalování stávajícího schodiště. Pokud opravdu chcete zcela nové schodiště, zvážte, jakého výsledku chcete dosáhnout a poraďte se s dodavatelem. Máte-li starší schody z překližky, může být pravý čas na vybudování pevného, ​​velkého a masivního schodiště, které si představujete. Čerstvý vzhled poutavých kombinací materiálů, jako jsou kámen, kov a sklo, dodá vašemu interiéru moderní a zajímavý vzhled, zatímco tradiční dřevo vykouzlí nezaměnitelnou atmosféru a charakter schodiště. Inspirujte se, kochejte se a přemýšlejte. Je to možná jen schodiště, ale i schodiště může být srdcem domova.

Dekorace

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Také schodiště můžete osvěžit dekorováním. V jednoduchosti je krása, proto kombinujte opatrně. Kromě zmíněných stylových běhounů, které zabraňují pádům z důvodu uklouznutí, můžete přidat řetězová osvětlení, bodová svítidla a obrazy či rostliny, lemující prostor nad schodištěm. Všeho s mírou, schodiště by mělo zůstat čisté a bezpečné.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here