Nevyhazujte stará okna – využijte je
N

Někdy máme tendence vyhazovat věci, aniž bychom tušili, jak je zajímavě využít třeba v interiérovém designu. Máte starý okenní rám? I stará nevyužitá okna lze dost dobře použít v bydlení. S takovým popraskaným a nehezkým oknem snadno oživíte nudnou stěnu. Jde o zajímavý způsob, jak neotřelým způsobem podtrhnout osobitý styl vašeho domova.

Nevyhazujte stará okna - využijte je
Nevyhazujte stará okna – využijte je

Ze starého oprýskaného dřevěného okna může vzniknout jedinečná dekorace. Je mnoho způsobů, jak si s nepoužitelnými okny vyhrát. Dát život a smysl věcem, které často končí v koši, je příjemné a jednoduché – stačí mít nějaký ten nápad a pustit se do tvoření. Půjdete do toho s námi?

Romantický interiér

Ladíte svůj domov do lehce romantického stylu? Pak můžete staré okno natřít bílou patinou a okenním tabulkám dodat květinovou svěžest. Skla okna zamalujte bílou barvou. Po zaschnutí této “ledabyle” nanesené podkladové barvy můžete začít tvořit. Namalujte působivé růže nebo něžné třešňové květy. Okno osvěží nejen ložnici. Stačí připevnit na stěnu dle vašeho uvážení.
TIP: Květinové okno může dekorovat také vaši terasu nebo zahradní domek.

Umění

Máte rádi umění? Co takhle udělat z okna unikátní rám obrazu? Jestliže máte obraz, který chcete oživit, použijte staré okno. Rám snadno natřete na požadovanou barvu, abyste dílo sladili s interiérem. Pod okno stačí připevnit podklad v podobě obrazu. Vyberte si takový motiv, který vám bude dělat radost po dlouhá léta. Můžete použít také více různých obrazů, pro každou tabulku zvláště. Takový obraz podtrhne atmosféru vašeho obývacího pokoje a hodí se za sedací soupravu.

Ilustrační obrázek – zdroj
Ilustrační obrázek – zdroj

Čelo postele

Několik starých oken může posloužit také jako zvláštní čelo postele. Chcete okno změkčit? Namísto skel vyplňte okenní tabulky polštářky. Tento designový trik rozzáří vaši ložnici. Polštářky v ideální velikosti připevníte ze zadní strany a prostrčíte směrem ven. Vaše postel bude vyšperkovaná a vaše ložnice bude působit jemně rustikálním dojmem.

Tabule

Klasické tabule se vracejí do módy, protože jde o skvělý způsob, jak si v domácnosti předávat vzkazy nebo si značit upomínky. Originální tabuli vytvoříte pomocí tabulové tapety a starého okna. Na skleněné tabulky prostě nalepíte tabulovou tapetu a je to. Pomocníka v podobě stylové tabule můžete využít třeba v kuchyni.
TIP: Přišroubujte k rámu kousek dřeva, který bude sloužit jako stojánek na křídu.

Předsíňová stěna

Nevíte, jak upravit předsíň, aby vítala hosty i vás příjemnou náladou a zajímavým prvním dojmem? Pak zapomeňte na klasické věšáky. Okenní rám připevněte na stěnu předsíně. Do dřeva navrtejte jednotlivé úchyty – věšáky. Rám natřete nebo napatinujte.
TIP: Sklo můžete popsat milým vzkazem, který vás uvítá při příchodu domů.

Předsíňová stěna
Předsíňová stěna

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here